Tipy na výlety v okolí Matschiedlu

Matschiedl se nachází na jihu Korutan, v nádherné oblasti Nassfeld-Pressegger See. V zimě odsud můžete vyrážet za lyžařským dobrodružstvím do Nassfeldu, italského Tarvisia nebo Slovinské Kranjské Góry a v létě vyrážet na turistické nebo cyklistické trasy, koupání v čistých a teplých jezerech, na pizzu do Itálie, nebo třeba rovnou k moři, kam zvládnete zajet na otočku.

Sledujte náš blog (podívejte se na interaktivní mapu s výlety) a objevujte s námi vše, co tato fascinující oblast nabízí. Pokud vás zajímají výlety do Itálie nebo Slovinska, mrkněte tady.

Chystáte se do Rakouska poprvé? Určitě si přečtěte naše rady a tipy na cestu.

Z našeho apartmánu v Matschiedlu dojedete za 28 minut do Villachu. Městečko rozhodně stojí za návštěvu, centrum je krásné, super jsou také moderní termální lázně. Náš dnešní výlet budeme ale věnovat stoupání po Villacher Alpenstrasse a cestě na Dobratsch.

Na tento krásný trail se dostanete autem od našeho apartmánu v Matschiedlu autem za pouhých 9 minut - začátek trasy je na velkém parkovišti (do navigace zadejte Strandbad Hermagor) veřejného koupaliště v Hermagoru, kde zaparkujete zdarma.

Dreiländereck, česky Trojmezí, se nachází v nadmořské výšce 1506 m a je jedinečným místem, kde se stýkají hranice Rakouska, Itálie a Slovinska. Tento hraniční trojúhelník v Korutanech nabízí nejen fascinující historii, ale i nádherné přírodní scenérie, které si zamilují jak milovníci pěší turistiky, tak rodiny s dětmi.

Krásné městečko Bad Bleiberg, jen 20 minut od našeho apartmánu v Matschiedlu, je místem, kde se historie snoubí s přírodními krásami a zajímavostmi. Bad Bleiberg, známé svými termálními prameny a bohatou hornickou historií, se stalo oblíbeným místem pro lázeňské pobyty a prozkoumávání historie regionu.

Weissensee

11.01.2024

Jezero Weissensee leží ve stínu Gailtalských Alp a je nejvyšše položeným z velkých korutanských jezer s možností koupání. S nadmořskou výškou 930 metrů a průzračnou, až 24 stupňů teplou vodou (s vynikající kvalitou vody) v létě, je jezero Weissensee ideálním místem pro osvěžení a relaxaci.