Mölltaler Gletscher

31.07.2023

Na Mölltaler Gletcher, v jediné ledovcové lyžařské oblasti v Korutanech, trvá zimní sezóna mnohem déle než v jiných lyžařských střediscích (většinou se zde lyžuje od října do května), především je tu však nejlepší sníh. Na vrchol střediska se dostanete díky nejdelší podzemní lanovce v Alpách, Gletscher Expressu, za pouhých osm minut.

Gletscher Express
Gletscher Express

Lyžování na ledovci

Ledovec nabízí krásné vyhlídky na panorama zahrnujícím Dolomity, Grossglockner i Dachstein. Na horní stanici přístupové kabinky je velká skleněná samoobslužná restaurace Eissee, která nabídne kromě velké slunečné terasy v nadmořské výšce 2800 metrů také velmi dobrou nabídku občerstvení.

Ozvlášť oblíbený je sedmikilometrový FIS sjezd, za návštěvu stojí také Gletscher-Snowpark, kde si můžete vyzkoušet jízdu v boulích, kickery, skoky apod.

  • 17,4 km rozmanitých sjezdovek - šest modrých sjezdovek pro začínající lyžaře, sedm červených střední obtížnosti a čtyři černé pro pokročilé.
  • Více než 7 km tratí pro free ride.
  • 9 moderních lyžařských zařízení: 1 vláček, 1 kabinková lanovka, 5 sedačkových vleků, 2 lyžařské vleky
  • 2 km běžkařské trati v klasickém a skating (bruslení) stylu ve střední stanici ve výši 2 200 metrů nad mořem
  • Lyžařská škola

Lyžařský areál Mölltaler Gletcher je pouhých 15 minut od našeho apartmánu, dojedete k němu pohodlně autem (parking u areálu je zdarma, nebo můžete využít skibus, který má zastávku 200 metrů od nás.  


Skiareál Molltaller Gletcher
Skiareál Molltaller Gletcher