Užitečné informace

Korutanská karta je skutečný "must have" na vaší dovolené v Korutanech. Ušetří vám totiž neskutečné peníze a vy díky ní získáte spoustu zážitků :)

Poprosila jsem Petru, která v Rakousku žije skoro půlku života a stojí za projektem Němčina pro život, aby nám prozradila nejen pár základních frází, které jsou v Rakousku "must have", ale i kulturních zvyklostí. Její projekt má za cíl propojovat, motivovat a podpořit lidi na cestě do Rakouska. Tahle žena vás namotivuje tak, že si budete i doma...

Během jarních nebo podzimních měsíců je Rakousko ideální destinací pro ty, kteří chtějí uniknout shonu a davům turistů a touží po klidné a přesto aktivní dovolené. V této době si můžete vychutnat relaxaci v termálních lázních, lehkou pěší turistiku a především si užít přírodu bez davů turistů. V Rakousku, zemi známé svými nádhernými alpskými...

Doporučujeme vám navštívit náš spřátelený web, kde najdete velké množství informací o Korutanech a možnostech výletů: Dovolená Korutany.

Už se těšíte na dovolenou, kterou si užijete s celou rodinou? Máme pro vás tip na skvělou destinaci, kterou si zamilují malí i velcí. Korutany, jedna z rakouských spolkových zemí, vás nadchne svou úchvatnou přírodou a množstvím aktivit pro děti i dospělé.

Dojet z Prahy do Korutan se dá různými způsoby, tady ale chceme popsat cestu, která se nejvíce osvědčila nám (a to jsme zkoušeli několik tras i různé časy odjezdů) :)

Národní park Vysoké Taury se rozkládá na území tří spolkových zemí - Korutan, Salcburska a Tyrolska a na více než 1 800 km² je domovem řady pozoruhodných živočichů a rostlin, a proto je také největší chráněnou oblastí ve střední Evropě.