Užitečné informace

Doporučujeme vám navštívit náš spřátelený web, kde najdete velké množství informací o Korutanech a možnostech výletů: Dovolená Korutany.

Už se těšíte na dovolenou, kterou si užijete s celou rodinou? Máme pro vás tip na skvělou destinaci, kterou si zamilují malí i velcí. Korutany, jedna z rakouských spolkových zemí, vás nadchne svou úchvatnou přírodou a množstvím aktivit pro děti i dospělé.

Korutanská karta je skutečný "must have" na vaší dovolené v Korutanech. Ušetří vám totiž neskutečné peníze a vy díky ní získáte spoustu zážitků :)

Dojet z Prahy do Korutan se dá různými způsoby, tady ale chceme popsat cestu, která se nejvíce osvědčila nám (a to jsme zkoušeli několik tras i různé časy odjezdů) :)

Národní park Vysoké Taury se rozkládá na území tří spolkových zemí - Korutan, Salcburska a Tyrolska a na více než 1 800 km² je domovem řady pozoruhodných živočichů a rostlin, a proto je také největší chráněnou oblastí ve střední Evropě.

Pokud cestujete do Korutan se psem, nemusíte ho nechávat čekat v kempu nebo penzionu. Psi jsou povoleni a dokonce vítání na velkém množství míst! Můžete si tak užít výlety po Korutanech společně.

Většina lidí jede určitě do Korutan autem, obzvlášť, pokud cestuje rodina, nebo se převáží kola, lyže a podobě. Pokud by ale někdo do Korutan potřeboval v 1-2 lidech a nevezl mnoho věcí, nebo by se jednalo o rodinu, která autem nedisponuje, určitě stojí za to zvážit vlakové spojení.

Vstaňte brzy, sbalte si batoh, pití a svačinu, zašněrujte pevné boty a vyražte na túru. Region kolem Obervellachu a Reissecku je skutečným "tajným tipem", pokud jde o úchvatně malebné túry. Nejlepší ze všeho je, že si můžete vybrat túru, která přesně vyhovuje vašim požadavkům. Některé trasy jsou nenáročné v údolí, jiné strmé a náročné, mířící až na...