KONTAKTY NA VAŠE UBYTOVÁNÍ V KORUTANECH

Telefon: +420 731 686 680

E-mail: info@apartmanadalta.cz


OBERVELLACH

Apartmán Ad Alta 01 - Obervellach

Dürnvellach 31, 9821 Obervellach, Rakousko

Na konci Obervellachu odbočíte doprava směr Mallnitz a hned první odbočkou opět doprava. Po cca 50 metrech dojedete k apartmánu, parkovací místo je před domem pod zahrádkou - vedle zahradního domku. Pokud jste přijeli autovlakem z Mallnitzu, odbočíte hned na začátku Obervellachu doleva.

MILLSTATT

Apartmán Ad Alta 02 - Millstatt

Bärenfeldweg 209, 9872 Millstatt, Rakousko

U Billy na začátku Millstattu odbočíte doleva a budete stoupat do kopce, první odbočkou doleva na Alexanderhoffstrasse, po cca 1 km prudká odbočka doprava na Bärenfeldweg. V ulici jsou dva stejné třípodlažní domy po pravé straně, číslo 209 má ten druhý. Parkování je hned před domem, kdekoliv je volné místo.

Apartmán Ad Alta 03 - Matschiedl

Matschiedl 4, 9623 Matschiedl, Rakousko

Matshiedl je malá vesnička, přijede do ní shora z kopce a hned asi po 300 metrech uvidíte odbočku doprava s označením na apartmánový dům Binter. Za minutku bude stát přímo u domu, naše parkovací je hned vedle vchodu.Jak se k nám dostanete

Tras k nám je vícero, záleží na tom, odkud vyrážíte. Z Prahy je nejrychlejší cesta přes České Budějovice a přechod Dolní Dvořiště (na pumpě zakoupíte týdenní rakouskou dálniční známku za cca 10 Euro), na Obervellach pokračujete směrem na Linec, Salzburg, Spittal an der Drau, Obervellach. Trasa měří cca 540 km a trvá kolem 6 hodin.

Na Millstatt je to o něco blíže, z Prahy je to opět směr Linec, Salzburg, Gmünd a Millstatt, z Prahy je to cca 520 km a 5:30 hodin. 

Do Matschieldu je to stejná trasa jako na Millstatt, jen z Gmündu nebudete odbočovat na Millstatt, ale pojedete směr Spittal and der Drau a pak sjedete na dálnici odbočkou na Paternion, odbočíte směr Hermagor a pojedete až do Matschieldu, Trasa z Prahy měří cca 550 Km.

Pro všechny 3 trasy je potřeba zaplatit mýtné za průjezd tunel u St. Michael, cena mýtného je 13,50 Euro.

Zajímavou variantou pro Apartman 01 - Obervellach je zamířit za Salzburgem na Bad Gastein, tam naložit auto na autovlak (jede jednou za hodinu) a nechat se provézt skrz pohoří, ne ho objíždět. Kilometrově je tato trasa rozhodně kratší a je to hezký zážitek (vlak jede cca 12 minut trasu, kterou byste autem objížděli hodinu). Za autovlak se platí poplatek za auto (bez ohledu na počet osob) 20,40 Euro. Na předchozí trase vás zase čeká jedno mýtné za průjezd Katschberským tunelem 13,5 Euro). Tady jsou informace o autovlaku včetně jízdního řádu. Tato trasa vyjde kilometrově pod 500 km a zvládnete ji za 6 hodin.

O něco blíže to k nám mají Moraváci, výhoda trasy přes Vídeň je ta, že po cestě není žádný placený úsek (dálniční známku ale potřebujete).

Pro tipy na cestu mrkněte na náš článek Z Prahy do Korutan.

Jedete do Rakouska poprvé? Pak nesmíte vynechat našeho průvodce Poprvé do Rakouska.


Potřebujete na dovolenou krosnu nebo nosítko?

Mrkněte na ZkusNosítko.cz. Krosnu i nosítko si můžete zakoupit, nebo klidně jen zapůjčit po dobu své dovolené. Výhodné ceny pro prázdninové zápůjčky.

Sháníte funkční oblečení pro sebe i pro děti na vaše výlety do hor? 

Na ZkusMerino.cz naleznete velký výběr funkčního oblečení z merina i dalších funkčních materiálů pro celou rodinu.

Partnerské stránky

Apartmány v Korutanech - blog s informacemi a tipy, jak si v Rakousku pořídit nemovitost a jak jí případně i pronajímat.

Apartmány Schöneben na Šumavě jsou přímo u běžeckých tratí a také blízko k lyžařskému středisku Hochficht. 

Chata na horách - Útulné ubytování až pro 12 osob v Rokytnici nad Jizerou

Přečtěte si jako první, co je nového

Koukněte i na naše sociální sítě :)