Tipy na výlety v okolí Millstattu

Millstatt je malebné městečko ležící přímo u jezera, v samém srdci Korutan. Díky své poloze, je ideálním místem pro výletníky hledající harmonii mezi přírodou, kulturou a historií. Je to ideální základna pro objevování nekonečného množství "atrakcí" v této malebné oblasti.

V blízkosti Millstatter See se nachází mnoho turistických tras, které lákají jak náročné turisty, tak i rodiny s dětmi. Můžete se vydát na pěší výlety do okolních hor, poznat pestrou flóru a faunu, nebo se vydat na cykloturistickou trasu kolem jezera.

Jen kousek odtud najdete také spoustu dalších krásných míst, jako jsou například jeskyně Obir, hrad Hochosterwitz, nebo divoký park v oblasti Nockberge. Oblast kolem Millstater See je také známá svými golfovými hřišti.

Millstater See a jeho okolí je místo, kde si každý najde to své - ať už hledáte klid a relaxaci, aktivní dovolenou, nebo si chcete užít kultury a historie, jste na správném místě. Sledujte náš blog a objevujte s námi vše, co tato fascinující oblast nabízí.

Chystáte se do Rakouska poprvé? Určitě si přečtěte naše rady a tipy na cestu.

Slow traily dostupné přímo z Millstattu jsou rovnou dva (a to nepočítám Mirnock, kam je potřeba popojet autem). A oba jsou super! Jeden vám umožní pozorovat Millstatter See z výšky, druhý zase přímo z jeho břehu. Pojďme se na ně podívat :)

Jestliže jste vášnivý cyklista, oblast kolem obce Bad Kleinkirchheim a jezera Millstätter See je jako stvořená pro vás. Tento krásný region, ležící v srdci Rakouska, je známý svou rozmanitou krajinou, která se mění z rovin kolem jezera v kopcovité partie až strmé hory. To vše nabízí ideální podmínky pro cyklistiku. Pro vás, cyklistické nadšence,...

Třetí panoramatickou silnicí nad Millstatter See je Millstätter Almstrasse (o předchozích dvou jsme psali tady a tady :). Cesta je také zpoplatněna, je potřeba přejet přes závoru, která se při cestě nahoru otvírá automaticky, pro návrat dolů už ale musíte na kase zaplatit 8 Euro, nebo naskenovat kartu Millstatter Sommercard. Silnice vede přímo z...

Víte, že kromě těch super znělých a vyhlášených panoramatických silnic typu Grossglockner Hochalpenstrasse nebo Malta Hochalmstraße (o panoramatických silnicích, které si můžete projet zdarma s Korutanskou kartou, jsme psali zde), jsou v Korutanech i další a neméně krásné vyhlídkové silnice? Například ty kolem Millstater See, které máme čerstvě...