Korutany v zimě

Korutany jsou nejjižnějším rakouským regionem, a tak je možné si tady i v zimě užít spoustu sluníčka. Právě pro příjemné klima jsou Korutany oblíbenou destinací, zvláště pro rodiny s dětmi. Zimní sporty všeho druhu včetně těch extrémních si zde užijete ve 24 lyžařských střediscích s více než 800 kilometry sjezdovek. Na všech si můžete zalyžovat se speciálním korutanským skipasem Topskipas (platí i na 7 středisek ve Východním Tyrolsku). V Korutanech se nachází i nejvyšší rakouský hora Großglockner (3 798 m n. m.) a lyžovat se dá i pod ním.

Nejblíže od Obervellachu si zalyžujete ve střediscích Mölltaler Gletcher a Ankogel, obojí cca 15 min od nás autem. Obě středicka mají stejného majitele - slovenské TMR a díky tomu se v nich dá lyžovat s Gopass kartou, kterou využijete i například ve Špindlu, na Ještědu a spoustě dalších areálů (zejména na Slovensku, ale třeba i v Polsku). Díky Gopassu jsou také ceny lyžování výrazně příznivější, než v jiných částech Rakouska.

Pokud bydlíte v apartmánu 02 v Millstattu, nejbližší lyžování je na Goldecku a v Bad Kleinkirchheimu, pokud v apartmánu 03 v Matschiedlu, budete si užívat lyžování v Nassfeldu.

Mrkněte na naše další články s detailnějšími informacemi o těchto i dalších střediscích, nebo třeba o tom, jak se u nás v zimě zabaví nelyžaři.

Na návštěvu soutěsky Tscheppa se chystáme letos v létě a chceme ji spojit právě i s Mořským okem v Bodentalu. To se nachází nedaleko hostince Bodenbauer ve výšce 1052 metrů nad mořem.

ˇŽe by Vás nenapadlo vyrazit do Obervellachu na skialpy? I zdejší vrcholy Vysokých Taur však nabízí vyžití pro zkušené skialpinisty, ale i naprosté začátečníky, kteří se s tímto sportem teprve seznamují. Zimní dovolenou tak můžete proložit třeba dnem na pásech na hřebeni korutanských Alp a dobýt některou z místních dvou nebo dokonce třítisícovek na...

Loni jsme se o jarních prázdninách ve Flattachu rozhodli, že si v Korutanech koupíme apartmán a letos už si jarní prázdniny užíváme opravdu ve svém :)

Rakousko se může pyšnit řadou ledovcových lyžařských destinací, které nabízejí fantastické zážitky pro milovníky sněhu a lyžování. Následující seznam představuje devět z těchto úžasných ledovců, kde si můžete užít lyžování nejen v hlavní sezóně, ale i mimo ni, kdy na vás čeká klidnější prostředí a dostatek čerstvého sněhu.

Adventní období v Korutanech má dlouhou tradici a opravdové kouzlo. Můžete navštívit několik nádherných adventních trhů s působivými koncerty, ukázkami řemesel a místních vánočních tradic. Nechte se unést a dopřejte si před svátky několik dní dovolené v Korutanech. Ať už u jezer, v horách, nebo ve městě. Sami budete překvapeni, jaké krásy vás zde...

Zimní korutanská karta je méně známá karta famózní letní korutanské karty. Je často opomíjená, přitom ale není vůbec špatná. Pokud nejedete do Korutan vysloveně jen na sjezdovky, nebo s sebou máte nějaké nelyžaře, určitě na ní mrkněte.

Také milujete léto, ale už se těšíte, až zase vytáhnete lyže a pořádně si zajezdíte? U nás začíná lyžařská sezóna už v listopadu! Přesný termín zahájení sezóny je jako každý rok ještě zahalený tajemstvím, ale velký Opening naplánovaný na 2.11. od Nevdama může lecos napovědět :)

Ankogel

31.07.2023

Lyžařský areál Ankogel se nachází v Národním parku Hohe Tauern, na pomezí Korutan a Sazburska. Od nás k němu dojedete do 15 minut autem, nebo se můžete svézt ski busem. Ankogel je se svými 3246 metry druhou nejvyšší horou ve východní části Vysokých Taur a je vhodnou lokalitou zejména pro lyžaře a snowboardisty, kteří chtějí objevovat nejvýše...

Na Mölltaler Gletcher, v jediné ledovcové lyžařské oblasti v Korutanech, trvá zimní sezóna mnohem déle než v jiných lyžařských střediscích (většinou se zde lyžuje od října do května), především je tu však nejlepší sníh. Na vrchol střediska se dostanete díky nejdelší podzemní lanovce v Alpách, Gletscher Expressu, za pouhých osm minut.

Na dvoutisícovém Goldecku nad městem Spittal an der Drau se rozkládá menší lyžařské středisko s velmi sportovním duchem. Vrcholu, který je velkolepou vyhlídkou na půlku Korutan, dominuje televizní vysílač. Sjezdovky jsou hlavně modré a červené, velmi zajímavá je strmá černá "osmička", která je s délkou 8,5 km nejdelší černou sjezdovkou korutanských...