Korutany blog

Národní park Vysoké Taury se rozkládá na území tří spolkových zemí - Korutan, Salcburska a Tyrolska a na více než 1 800 km² je domovem řady pozoruhodných živočichů a rostlin, a proto je také největší chráněnou oblastí ve střední Evropě.

Obevellach je mimo jiné zajímavý i tím, že ho střeží hned tři hrady - Groppestein (u soutěsky Groppensteinschlucht), Falkenstein a Oberfalkenstein. A zajímavé je i to, že jsou všechny v soukromých rukou a tedy uzavřené pro veřejnost. Nicméně i tak stojí za výlet za prohlídku, alespoň zvenku.

Pokud cestujete do Korutan se psem, nemusíte ho nechávat čekat v kempu nebo penzionu. Psi jsou povoleni a dokonce vítání na velkém množství míst! Můžete si tak užít výlety po Korutanech společně.

Z Obervellachu vyrazíte autem na Malnitz, projedete centrum (které je moc hezké, můžete si tady zastavit třeba na kafe), minete Billu (tu si zapamatujte, protože narozdíl od většiny německých obchodů, má tato otevřeno i v neděli), podjete koleje a za chvíli dojedete na parkoviště pod lanovku Ankogel (vzdálenost od nás cca 15 km).

Soutěska Ragaschlucht se nachází cca 7 kilometrů od nás směr Mallnitz, odbočuje se k ní doleva z hlavní silnice (značení nepřehlédnete). Hned pod silnicí je malé parkoviště, ale netřeba se unáhlit, druhé parkoviště je před řekou a třetí za mostem.

Tierpark Rosegg se nachází kousek od Villachu (jen 5 km od jezera Wörthersee), kde určitě doporučuji také zastavit. Město je opravdu malebné a stojí za procházku po centru. V případě špatného počasí nebo v zimě můžete využí krásné moderní termální lázně.

Hochosterwitz je impozantní hrad, který uvidíte už z dálky. Cesta od nás trvá 1:18 minut, doporučujeme tedy prohlídku hradu spojit s dalšími výletními cíly (například návštěvou nedalekého Klagenfurthu). Autem dojedete až na parkoviště pod hradem (prakoviště jsou celkem 3), parking je zdarma. Na místě se můžete rozhodnout, zda nahoru na...

Klagenfurt je hlavní mesto Korutan, leží přímo o nádherného jezera Wörthersee a má moc pěkné centrum. Pokud máte korutanskou kartu, lze toho v Klagenfurtu navštívit spoustu, většinu atrakcí doporučuji využít, pokud máte deštivé počasí. V muzeích, planetáriu, nebo třeba Jump parku se určitě zabavíte.