Tipy na výlety v okolí Matschiedlu

Matschiedl se nachází na jihu Korutan, v nádherné oblasti Nassfeld-Pressegger See. V zimě odsud můžete vyrážet za lyžařským dobrodružstvím do Nassfeldu, italského Tarvisia nebo Slovinské Kranjské Góry a v létě vyrážet na turistické nebo cyklistické trasy, koupání v čistých a teplých jezerech, na pizzu do Itálie, nebo třeba rovnou k moři, kam zvládnete zajet na otočku.

Sledujte náš blog (podívejte se na interaktivní mapu s výlety) a objevujte s námi vše, co tato fascinující oblast nabízí. Pokud vás zajímají výlety do Itálie nebo Slovinska, mrkněte tady.

Chystáte se do Rakouska poprvé? Určitě si přečtěte naše rady a tipy na cestu.

Soutěska Tscheppaschlucht nám chyběla do soutěskové sbírky - máme projité všechny soutěsky na severu Korutan (Raggaschlucht, Groppesteinschlucht a Barbarossa Schlucht) a tak jsme byli na tuto moc zvědaví. Z našich původních dvou apartmánů byla trochu více z ruky, takže jsme se tam dostali až nyní, po pořízení apartmánu v Matschiedlu :D

Z našeho apartmánu v Millstattu si můžete udělat krásný výlet do lázeňského městečka Bad Bleiberg a navštívit zde atrakci Terra Mystica. Cesta vám zabere 17 minut. S korutanskou kartou je vstup zdarma a prohlídka je opravdu zajímavá. Našem dětem se nejvíce líbilo převlékání ho hornického oblečení, sjezd obří skluzavkou do dolu, nebo projížďka...

Tento slow trail je naprosto úchvatný a musím říct, že pokud bych měla doporučit jeden slow trail z těch, co už jsem v Korutanech prošla, bude to právě tento.

Z našeho apartmánu v Matschiedlu dojedete za 28 minut do Villachu. Městečko rozhodně stojí za návštěvu, centrum je krásné, super jsou také moderní termální lázně. Náš dnešní výlet budeme ale věnovat stoupání po Villacher Alpenstrasse a cestě na Dobratsch.

Na tento krásný trail se dostanete autem od našeho apartmánu v Matschiedlu autem za pouhých 9 minut - začátek trasy je na velkém parkovišti (do navigace zadejte Strandbad Hermagor) veřejného koupaliště v Hermagoru, kde zaparkujete zdarma.

Dreiländereck, česky Trojmezí, se nachází v nadmořské výšce 1506 m a je jedinečným místem, kde se stýkají hranice Rakouska, Itálie a Slovinska. Tento hraniční trojúhelník v Korutanech nabízí nejen fascinující historii, ale i nádherné přírodní scenérie, které si zamilují jak milovníci pěší turistiky, tak rodiny s dětmi.

Krásné městečko Bad Bleiberg, jen 20 minut od našeho apartmánu v Matschiedlu, je místem, kde se historie snoubí s přírodními krásami a zajímavostmi. Bad Bleiberg, známé svými termálními prameny a bohatou hornickou historií, se stalo oblíbeným místem pro lázeňské pobyty a prozkoumávání historie regionu.

Korutanské jezero Weissensee leží ve stínu Gailtalských Alp a je nejvýšše položeným z velkých korutanských jezer s možností koupání. S nadmořskou výškou 930 metrů a průzračnou, až 24 stupňů teplou vodou (s vynikající kvalitou vody) v létě, je jezero Weissensee ideálním místem pro osvěžení a relaxaci.