Itálie/Slovinsko z Korutan

Na Slovinsko i do Itálie je to z Korutan opravdu kousek. Například od nás z Millstattu dojedete do italského Tarvisia za 53 minut, do slovinské Granjské Góry za 55 minut. Do této části blogu budeme přidávat články na jednodenní výlety, které s ubytováním u nás krásně zvládnete. Na většině těchto výletů se navíc obejdete bez dálniční známky a jiných poplatků.

Tarvisio je nejbližší italské městečko u Korutan, leží hned za hranicemi. A protože má hodně co nabídnout, je i častým cílem turistů nejen z Korutan. V zimě oblíbené lyžařské středisko, v létě láká na krásná jezera ve svém okolí (Predil a Fusile, viz náš článek) a také poutním místem na Monte Lussari.

Na Slovinsko je to od nás stejně jako do Itálie jen kousek, takže se přímo nabízí zajet se tam z Korutan podívat. Hodně lidí dokonce dovolenou kombinuje - například týden v Korutanech a týden ve Slovinsku. Sami jsme přesně takovou dovolenou absolvovali loni a bylo to skvělé :)

Do Itálie je to od nás opravdu kousek, takže velmi doporučujeme zajet si tam na výlet. Například za hodinu a kousek dojedete do pěkného městečka Tarvisio, kde si můžete dojít na skvělou Italskou pizzu nebo nakoupit italské potraviny.