Korutanská karta

24.07.2023

Korutanská karta je skutečný "must have" na vaší dovolené v Korutanech. Ušetří vám totiž neskutečné peníze a vy  díky ní získáte spoustu zážitků :)

Z vlastní zkušenosti musím říct, že poměr cena/výkon je v Korutanech na "letní kartu" suverénně nejlepší. Korutanská karta 2023 nabízí cca 120 výletních cílů zdarma (loni to bylo kolem stovky, počet atrakcí opravdu každým rokem narůstá), ne se slevou, ale opravdu zdarma. A jsou to atrakce, které normálně stojí klidně 20, 30 Euro. Za kartu přitom zaplatíte 58 Euro za týden. Karta se vám tedy obvykle "zaplatí" už druhý den a po zbytek týdne už máte výlety zdarma. 

Korutanská karta jinak existuje už od roku 1996 a používá jej více než 3 miliony hostů a místních obyvatel.  Je to nejúspěšnější turistický all-inclusive model karty v Evropě - a funguje opravdu perfektně. Kartu vám na počkání vystaví v jakémkoliv informačním centru, nebo si ji klidně můžete zařídit z domova - stačí vyplanit požadované údaje pro každého držitele karty zde a zaplatit celkovou sumu. Na e-mail vám přijde obratem potvrzení s čísly karet a PINy. Potvrzení si můžete buď vytisknout a nosit ho s sebou, nebo - a to doporučuji - si stáhnout aplikaci Karnten Card do telefonu a o ní velmi jednoduše karty nahrát (na každou osobu zadáte číslo karty a PIN) a na atrakcích pak ukazujete jen QR kódy v aplikaci. Testovali jsme to intezivně a opravdu to všude funguje úplně bezchybně :)

Níže obrázek z aplikace, jak v ní vypadá nahraná karta. Jinak karta se neaktivuje po jejím vložení do aplikace, ale až po prvním použití, tj. na první atrakci. Od toho data vám začne běžet týdenní platnost karty.

Letní Korutanská karta funguje v období od 1. dubna do 5. listopadu, v tomto období si ji tedy můžete zaktivovat na jakýkoliv týden (případně existuje i čtrnáctidenní varianta nebo celosezónní varianta). Existuje i zimní varianta karty, která je super zejména pro ty, co nelyžují, nebo si chtějí lyžování zpestřit i jinými aktivitami. Co vše zimní korutanská karta nabízí naleznete zde.

Děti do šesti let mají Korutanskou kartu (a tedy i všechny atrakce) zdarma, větší rodiny pak mají ještě jedno zvýhodnění - při zaplacení dvou dětských karet je každé další dítě zdarma.

Na webu Korutanské karty si můžete prohlédnout všechny výletní cíle, je to tam pěkně přehledně zpracované, se všemi důležitými informacemi. A tady si můžete prohlédnout přímo i atrakce vhodné pro děti.

Určitě ale doporučuji zajít si do jakéhokoliv informačního centra a vyžádat si ke Korutanské kartě mapku a brožurku. Mapka je moc pěkně udělaná se zakreslenými obrázky atrakcí, děti milují si podle toho výlety plánovat, dejte jim tužku a nechte je kroužkovat :D Brožura je opět moc pěkně zpracovaná, texty jsou v angličtině a v němčině, o každé atrakci tam naleznete spoustu důležitých informací. My máme brožuru i mapku neustále v autě, abychom se mohli i kdykoliv během cesty podívat, jestli nejdeme kolem něčeho zajímavého, co by stálo za zastávku.

Pokud by vás cokoliv ke kartě zajímalo, klidně se nám ozvěte, rádi se vším poradíme :)