Zimní korutanská karta

13.10.2023

Zimní korutanská karta je méně známá karta famózní letní korutanské karty. Je často opomíjená, přitom ale není vůbec špatná. Pokud nejedete do Korutan vysloveně jen na sjezdovky, nebo s sebou máte nějaké nelyžaře, určitě na ní mrkněte.

Heidi Alm Park
Heidi Alm Park


Sezóna Winter Kärnten Card začíná 6. listopadu a karta jde použít až do 5.4. 2024.

Cena zimní korutanské karty:

  • týden - 53 Euro/dospělý, 29 Euro/dítě
  • 14 dní - 61 Euro/dospělý, 32 Euro/dítě
  • Sezónní karta -75 Euro/dospělý, 41 Euro/dítě

Děti do šesti let jsou zdarma. 

Vše, co máte v ceně zdarma, naleznete tady: Korutanská karta | Výletní cíle Korutany (kaerntencard.at) 

Nabídka je rozdělena do několika kategorií:

Lanovky - nabídka je pěkná, jen pozor, lanovky nelze využít místo lyžařské permamentky, volný vstup je pouze bez lyžařského vybavení. I tak je to ale moc fajn pro krásné výhledy, procházky, někde můžete využít možnost sáňkování apod.

Volnočasové aktivity - z této nabídky určitě doporučujeme rozhlednu Pyramidenkögel, pokud máte malé děti, moc fajn je také Heidi Alm Park.

Muzea - nabídka docela slušná, ale my jsme v Korutanech raději venku, takže zatím nemáme osobní zkušenost :D

Sport - tady je moc pěkná nabídka pro běžkaře, super je ale i vnitřní lezecká hala v Mühldorfu (to je kousek jak z Obervellachu, tak i Millstattu) a pokud máte děti, super jsou obě Jump arénu v Klagenfurtu.

Koupaliště - tady určitě doporučujeme termální lázně v Bad Kleinkirchheim, moc fajn je i bazén Drautauperle (obzlášť, pokud jste ubytovaní u nás v Millstattu, to pak máte kousek), z Obervellachu pak zase určitě využijte bazén v Mallnitzu.

Jestli se vám karta vyplatí si musíte spočítat, nám se vyplatila bohatě (v rámci jednoho týdne jsme byli 2x v Jump aréně, 2x se vykoupat, 2x různé lanovky a Pyramidenkögel). Za to bychom bez karty zaplatili více než 150 Euro za osobu.

Co vše se dá v zimě v Korutanech dělat?