Meerauge Bodental v zimě

01.04.2024

Na návštěvu soutěsky Tscheppa se chystáme letos v létě a chceme ji spojit právě i s Mořským okem v Bodentalu. To se nachází nedaleko hostince Bodenbauer ve výšce 1052 metrů nad mořem.

Letos v zimě jsme ale byli nedaleko od něj  (u Klagenfurthu)  a tak jsme se zajeli podívat, jak vypadá v zimním období.

Jeli jsme směr Bodental a dojeli do malé vesnice, kde bylo po pravé straně menší neplacené parkoviště a dřevěná cedule ukazující směr k Mořskému oku (Meerauge). Z parkoviště to byl k jezírku jen kousíček, cesta k němu i okolo něj vedla po dřevěných chodníčcích (ty byly namrzlé a pěkně kluzké :D).

Jezírko je maličké má nádherně modro-zelenou barvou a mimořádně průzračnou vodou. 

Mořské oko v zimě
Mořské oko v zimě

Mořské oko, je fascinující přírodní úkaz vytvořený ledovcem v době ledové. Během doby ledové zůstal na místě dnešního Meerauge kus mrtvého ledu, který po úplném roztání zanechal v zemi viditelnou prohlubeň. Tato prohlubeň je napájena výhradně prouděním podzemní vody v naplaveninách sutí dna údolí, což je patrné z pramenů vyvěrajících na dně mořského oka.To, co dělá mořské oko výjimečným, je výrazné tyrkysové zbarvení vody, které je způsobeno řasami. Tento přírodní úkaz fascinuje návštěvníky a dodává místu jedinečnou atmosféru.

My dorazili dost pozdě a už se stmívalo, takže jsme si jen prohlédli jezírko a vrátili se zpět, většina lidí ale doporučuje pokračovat cca 20 minut pěšky na krásnou Märchenwiese - Pohádkovou louku.