Lanovka na Goldeck

25.09.2023

Lanovku na Goldeck máte s Korutanskou zdarma a na parkoviště k ní dojedete od nás z Obervellachu za 33 minut, z Millstattu za 16 minut. Lanovka je kabinková a s korutanskou kartou nemusíte na kasu, kartu stačí pípnout u vstupu do lanovky.

Nahoře vás čekají hezké vyhlídky, můžete se projít kolem vodní nádrže Speichersee. Je to opravdu jednoduchá bezbariérová okružní trasa vhodná i pro kočárky. Vychutnáte si tu úchvatné panorama nad městem Spittal/Drau a regionem Millstätter. Na zpáteční cestě se můžete občerstvit na terase chaty SEEHÜTTE Goldeck. Délka 1 km, doba chůze 0,5 hodiny, převýšení 24 m.

Goldeck

Další možnost je vydat se až na vrcholek hory Goldeck (2142 m n. m.). Ze stanice lanovky vede široká lesní cesta vhodná i pro kočárky. Délka 3,7 km, doba chůze 1 až 1,5 hodiny,  převýšení 366 m.

Užít si můžete i okružní trasu, když vyrazíte po značené stezce č. 31 přes Kälberriegel na vrchol Goldeck a pak po svahu (č. 210) s fantastickým panoramatickým výhledem dojdete k druhému vrcholovému kříži, Martennocku ve výšce 2 130 m. Přes chatu Goldeckhütte a obec Goldeck se můžete vrátit k horní stanici lanovky po stezce č. 210 a 31. Na trase se nachází speciální vyhlídka BergSehen a "fotorámeček" v blízkosti vrcholu. Délka trasy 6,7 km, doba chůze 3 až 4 hodiny, převýšení 510 m.

Brožurku s mapkami turistických tras si můžete stáhnout zde.

Goldeck Panoramastrasse

Alternativa k cestě lanovou je panoramatická cesta na Goldeck (platí se mýto, s korutanskou kartou je ale také zdarma) - Goldeck Panoramastrasse (z městečka Zlan, délka cesty je 14,5 km, z parkoviště je to na vrchol je to cca 45 min.). Z vrcholu je parádní rozhled na jezero Millstӓttersee, pohoří Nockberge, Grossglockner, Karavanky...