Advent v Korutanech

31.10.2023

Adventní období v Korutanech má dlouhou tradici a opravdové kouzlo. Můžete navštívit několik nádherných adventních trhů s působivými koncerty, ukázkami řemesel a místních vánočních tradic. Nechte se unést a dopřejte si před svátky několik dní dovolené v Korutanech. Ať už u jezer, v horách, nebo ve městě. Sami budete překvapeni, jaké krásy vás zde čekají.

MALLNITZ

Městečko Mallnitz adventem opravdu žije a přípravy probíhají už od října. Od nás z Obervellachu dojedete do Mallnitzu jen za pár minut a rozhodně nebudete litovat! Advent v Mallnitzu je pravým protikladem hektického předvánočního ruchu ve velkoměstech. Přímo na návsi se koná adventní trh se stánky z regionu, programem pro děti, výstavou jesliček a působivou světelnou stezkou podél adventní trasy, která vás zavede do adventu z dávných dob.

Adventní porgram začíná 1.12. a na detaily se můžete podívat tady.

MILSTATT

"Budiž světlo" je motto adventu u Millstätter See, který vás nadchne uměleckými světelnými instalacemi na procházce po "millstättské adventní stezce světel". Cestou vás budou doprovázet digitální vánoční příběhy. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na překrásný pohádkový svět s mluvícím stromem s vílami. Okouzlí vás také zimní plavba lodí a malé lodičky s vlastním přáním, které vypustíte na jezero. Pokud se ubytujete v našem apartmánu v Millstattu, budete mít vše jako na dlani :)  

Detaily včetně rozvrhu platby lodí po jezeře naleznete zde.

KLAGENFURT

Korutanská města se v předvánočním období stávají zcela výjimečnými. Adventní trh na Novém náměstí v Klagenfurtu otevírá své brány již 18. listopadu. Nabízí nejen uvolněnou zábavu, ale také chvíle klidu a rozjímání. Procházka tímto trhem potěší všechny návštěvníky, nezávisle na věku, díky obchodníkům, řemeslníkům, restauracím a živé hudbě.

Kromě toho se letos na různých místech konají menší trhy a události, které dodají zážitku z procházky Klagenfurtem punc dobrodružství. Na náměstí Domplatz najdete tradiční adventní trh s řemesly, v Landhaushofu během Tichého adventu zazní zpěv nejlepších korutanských sborů a z městské farní věže se rozléhá vánoční dechová hudba.

Tip: Proplujte adventní dobou na lodi po Wörthersee a spojte adventní zážitek v Klagenfurtu s předvánočními aktivitami v Pörtschachu, Veldenu, Maria Wörth a u vyhlídkové věže Pyramidenkogel.

PYRAMIDENKÖGEL

Nejvyšší dřevěná vyhlídková věž na světě, Pyramidenkögel, zve návštěvníky na na hlavní adventní zážitek. Tato 100 metrů vysoká ikona regionu Wörthersee je viditelná už zdaleka a svým osvětlením v noci krásně ozáří oblohu a nabídne úchvatný výhled na celé Korutany. 

U paty věže se koná adventní trh s ohni, posezením a dřevěnými stánky nabízejícími výrobky z alpsko-jadranské oblasti, uměleckými řemeslníky, regionálními specialitami i místními hudebními skupinami. Pro děti je připraven zimní zábavný program. Pokud nepřijedete autem, můžete využít adventní loď na Wörthersee a následný převoz z Maria Wörth na rozhlednu Pyramidenkogel a zpět.

VILLACH

Tisíce a tisíce světel osvětlují v adventním období ulice a uličky starého města Villachu. Nablýskaná adventní výzdoba dodá centru města nejen slavnostní tvář, ale také rozzáří dětské oči. Pro ty je k dispozici také dětská zoo a kluziště před radnicí. Advent ve Villachu začíná už 17.11.!