Danielsberg

14.05.2023

Ma Danielsberg je to od nás z Obervellachu opravdu kousek a tento výlet doporučujeme každému, protože sami máme toto místo strašně rádi :)

Pod horu Danielsberg (nadmořská výška jen 962, ale presto je nepřehlédnutelná) dojedete odbočením z městečka Riesseck, do navigace si zadejte "Herkuleshof". Odbočka i cesta od odbočky je značená směrovkami. Pokud byste se chtěli podívat jen na Herkuleshof a krásný kostel Svatého Martina, můžete vyjet autem až nahoru, je tam bezplatné parkoviště.

Danielsberg
Danielsberg

Kdo se chce projít, doporučuji nechat auto přímo pod kopcem u malé kapličky u silnice. Na úpatí kopce uvidíte pěknou mapku trasy (ale nelze se ztratit, půjdete prostě pořád nahoru po silničce, dokud neuvidíte hotel Herkuleshof.

Cesta nahoru je dlouhá cca jeden kilometr. Herkuleshof je krásné stavení, které jeho původní majitel židovského původu na začátku dvacátého století postavit jako repliku vily milenky císaře Františka Josefa I. Kateřiny Schrattové, která stála v Bad Ischglu. Slouží jako hotel a restaurace (my si tam dali snídani a byla skvělá).

Z Herkuleshofu už je to na vrchol kopce ke kostelu jen pár minut pěšky, cesta vede kolek krásného jezírka plného Koikaprů a uvidíte na ní několik nádherných vyhlídek, nebo pamatný kámen z dob keltské civilizace – nachází se tam 6000 let staré kultovní místo. Již kolem roku 500 př. n. l. oblast osídlili Keltové, kteří zde kopali zlato, stříbro a železo.

Kostel Sv. Martina je nádherný, slouží jako poutní místo. Od kostela je nádherný výhled s krásnou zvoničkou, na kterou si můžete sami zazvonit.