Do Korutan vlakem?

19.05.2023

Většina lidí jede určitě do Korutan autem, obzvlášť, pokud cestuje rodina, nebo se převáží kola, lyže a podobě. Pokud by ale někdo do Korutan potřeboval v 1-2 lidech a nevezl mnoho věcí, nebo by se jednalo o rodinu, která autem nedisponuje, určitě stojí za to zvážit vlakové spojení.

Pro mě osobně bylo velmi příjemným překvapením zjištění, že mohu z Prahy dojet na vlakové nádraží Mallnitz-Obervellach za 7,5 hodiny a hlavně za neuvěřitelnou cenu 23,70 Euro. Pro jednu osobu je to rozhodně levnější a pohodlnější, než cesta autem...

Jak na to?

Na vyhledávání spojení do Korutan i koupi jízdenky on-line můžete využít web Trainline. Stačí zadat odkud kam jedete a v jakém datu. Pokud se chcete dostat na dobrou cenu, plánujte cestu dopředu. Cena 23,70 Euro se v nabídce objevuje zcela běžně, to znamená, že zpáteční jízdenka do Korutan vyjde na necelých 1000 Kč. Za mě je to úplná pecka.

A co v Korutanech bez auta?

Vůbec není potřeba se toho bát. V Korutanech je dobrá síť místní dopravy, ze zmíněného nádraží Mallnitz-Obervellach se dostanete třeba do Klagenfuthu nebo Villachu (a je toho samozřejmě mnohem víc). Kromě vlaku můžete využít autobude, přehled korutanských linek a jízdních řádů naleznete zde. Například od nás z Obervellachu můžete jet do Spittal am Drau, do Gmundu, na Maltu, na Angekogell, Molltalský ledovec, Heiligenblut (pod Grossglocker...). Nebudete mít sice takovou flexibilitu jako s autem, ale s trochou plánování zvládnete parádní dovolenou i bez něj :)