Korutanské panoramatické silnice: Přírodní krása Rakouska

15.04.2023

Korutanské panoramatické silnice jsou jednou z nejkrásnějších přírodních atrakcí Rakouska. Tyto silnice se vydávají do srdce Korutan, jedné z nejmalebnějších rakouských oblastí, kde se střetávají horské vrcholy, čiré řeky a jezera a tisíce kilometrů cyklostezek a turistických stezek.

Korutanské panoramatické silnice, známé také jako Nockalmstraße, Villacher Alpenstraße nebo Großglockner Hochalpenstraße, nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Tyto silnice jsou vybudovány tak, aby se návštěvníci mohli co nejvíce těšit z krásy této oblasti, a proto vede každá z těchto silnic přes mnoho malebných kopců, zatáček a údolí. Pozor, na těchto silnicích se platí mýtné za vjezd autem, s korutanskou kartou je ale mýtné zcela zdarma (výjimkou je Großglockner, kde je s korutanskou kartou "pouze" sleva).

Nockalmstraße je nejkratší a nejnovější ze tří panoramatických silnic v Korutanách. Tato silnice měří 35 kilometrů a vede přes národní park Nockberge. Nockalmstraße je otevřena pouze v letních měsících a nabízí nádherné výhledy na nejvyšší vrcholky Korutan.

Villacher Alpenstraße je nejdelší a nejstarší z tří silnic. Tato 16 kilometrů dlouhá silnice se vine přes hory Gerlitzen a je otevřena celoročně. Villacher Alpenstraße nabízí nádherné výhledy na okolní hory a jezera.

Großglockner Hochalpenstraße je nejznámější a nejnavštěvovanější z tří silnic. Tato 48 kilometrů dlouhá silnice vede přes nejvyšší vrchol Rakouska, Großglockner, a nabízí nádherné výhledy na Alpy a okolní krajiny. Großglockner Hochalpenstraße je otevřena pouze v letních měsících a je velmi oblíbená mezi cyklisty a motocyklisty.

Každá z těchto silnic nabízí nádherné výhledy na přírodu Rakouska, ale také mnoho turistických atrakcí a aktivit. Například Großglockner Hochalpenstraße je obklopena řadou turistických atrakcí, jako jsou muzea, výstavy a restaurace, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní speciality.

Korutanští turisté mohou také navštívit mnoho malebných měst a vesnic v okolí panoramatických silnic. Mezi nejkrásnější patří například Heiligenblut, městečko pod horou Großglockner, kde se nachází slavný kostel a mnoho tradičních rakouských domů. Dalšími malebnými městy jsou Bad Kleinkirchheim a Villach, které nabízejí mnoho kulturních a historických památek.

Korutanské panoramatické silnice jsou jedním z nejkrásnějších přírodních pokladů Rakouska. Korutanské panoramatické silnice jsou také populární mezi cyklisty a motocyklisty, nabízejí totiž nádherné výhledy a mnoho zatáček. Většina silnic je dobře udržována a bezpečná.