Zimní atrakce pro nelyžaře

20.07.2023

Pokud si budete chtít od lyžování trochu odpočinout, nebo s sebou máte nějakého nelyžaře, nabízíme pár tipů, jak se v Korutanech skvěle zabavit i v zimě :)

Sáňky

Sáňkovat se dá u lanovky na Goldeck (na místě je půjčovna sáněk), na Turacher Höhe je zase k dispozici bobová dráha Nocky Flitzer (1,6 km dlouhá, za poplatek)

Za nás doporučujeme zkusit dlouhatánský sjezd na sáňkách po serpentýnách kousek od nás v Mallnitzu. Nahoru vás vyvezou autem, půjčí sáňky a už frčíte dolů. Je to docela adrenalin :) Na tuto atrakci je potřeba objednat se dopředu na konkrétní čas (pokud byste měli zájem, napište, dáme vám kontakt). 

Sáňkování v Mallnitzu
Sáňkování v Mallnitzu

Brusle

Se zimní Korutanskou kartou můžete zdarma navštívit dvě velké kryté bruslařské haly, ale co je úplně jiný zážitek, je bruslení na Weissen See (to je sice hodinu od nás, ale určitě to stojí za to!). Zamrzlé Weissen See je největší ledovou plochou v celé Evropě, jsou tam několikakilometrové bruslařské okruhy (plus plácky na hokej a metanou). Pro začátečníky je možné zapůjčit za drobný poplatek takové kovové kostrukce, o které se mohou opřít a jezdit s nimi, takže je to úplně pro každého (mají dětské i dospělácké velikosti). Tohle je fakt pecka :)

Termály

Termální lázně jsou v Korutanech úžasné, plavete si v horké vodě a koukáte přitom na zasněžené hory...je to opravdu pecka. Nejblíže k nám jsou termály (dokonce dvoje) v Bad Kleinkircheimu, další jsou o trochu dále ve Villachu. Nás ale upřímně nadchly nejvíce ty v Bad Gastein a Bad Hogastein, velikostí i atrakcemi jsou oproti Korutanům ještě trochu jinde...jen k nim musíte dojet přes placený tunel autovlakem z Mallnitzu (cena 20,4 Euro za auto/jeden průjezd). Pokud sem budete chtít v průběhu svého pobytu zajet a zároveň autovlak využijete i na cestu k nám, vyplatí se vám nekupovat si jednotlivé jízdné, ale týdenní permanentku cena 73,70 Euro)!

Celoroční koupání s jezerním wellness pak nabízí nabízí 1. Kärnten Badehaus u Millstätter See. Areál leží přímo u jezera a nabízí nádherný výhled na překrásnou okolní přírodu a hory.

Indoorové atrakce

Pro nelyžaře se vyplatí pořídit korutanskou kartu, která nabídne zdarma vstup třeba do už zmíněných termálních lázní (Bad Kleinkircheim a Villach), ale třeba také do Plazí ZOO v Nockalmu a Klagenfurtu, Planetaria v Klagenfurtu, výstup na největší dřevěnou rozhlednu v Evropě - Pyramidenkögel, 2 jump parky v Klagenfurtu, velkou lezeckou arénu v Mühldorfu a mnoho dalšího. Všechny atrakce naleznete zde.

Lanovky

Pokud si koupíte zimní Korutanskou kartu, můžete zdarma využívat lanovky: Dreiländereck, Gerlitzen Alpe, Goldeck a Turracher Höhe. Pozor, lanovky zdarma není možné využít na lyžování, vyjet můžete pouze bez "výstroje". Vyjímkou jsou sněžnice, s těmi můžete například na Gerlitzen Alpen. Kvůli krásným výhledům stojí lanovky určitě za to, s dobrými botami si můžete nahoře vždy udělat nějakou procházku (všude jsou nějaké upravené okruhy) a využít místní restaurace a bary.

Tak co, zábavy je tady tolik, že se vše za jednu dovolenou ani nestihne, že? Zarezervujte si svůj termín a pojďte si to k nám užít :)