Ankogel

31.07.2023

Lyžařský areál Ankogel se nachází v Národním parku Hohe Tauern, na pomezí Korutan a Sazburska. Od nás k němu dojedete do 15 minut autem, nebo se můžete svézt ski busem. Ankogel je se svými 3246 metry druhou nejvyšší horou ve východní části Vysokých Taur a je vhodnou lokalitou zejména pro lyžaře a snowboardisty, kteří chtějí objevovat nejvýše položené lyžařské oblasti v Korutanech.

Hlavními dopravními zařízeními v areálu Ankogel jsou dvě kabinkové lanovky, které na sebe ve střední části (1945 m n. m.) navazují a druhá z nich dopraví lyžaře až na vrchol střediska (2636 m n. m.). Ankogel se vyznačuje pestrostí svých sjezdových tratí, převažují však středně náročné sjezdovky pro vyznavače sportovnější jízdy.

V údolní části areálu se na dlouhé hodiny zabaví hlavně začátečníci, pro které jsou zde upravené tři mírné sjezdovky, obsluhované dvěma vleky. Jedna super sjezdovka pro příležitostné lyžaře a začátečníky je ale i v horní části střediska - jde o krásnou panoramatickou modrou sjezdovku č. 3.

  • 12,8 km sjezdovek lehkého, středního a těžkého stupně obtížnosti
  • 5 vleků: 2 kabinkové lanovky, 3 vleky
  • 25 km běžkařské trati pro klasický a carving styl
  • Dětské jízdné až do věku 18 let!

ˇŽe to zní parádně? Rezerujte si své ubytování ještě dnes!