Bad Bleiberg: termální lázně a zajímavé okolí

15.01.2024

Krásné městečko Bad Bleiberg, jen 20 minut od našeho apartmánu v Matschiedlu, je místem, kde se historie snoubí s přírodními krásami a zajímavostmi. Bad Bleiberg, známé svými termálními prameny a bohatou hornickou historií, se stalo oblíbeným místem pro lázeňské pobyty a prozkoumávání historie regionu.

Termální lázně: oáza klidu a relaxace

Za objev termálních pramenů v Bad Bleibergu můžeme poděkovat horníkům, kteří zde v roce 1951 náhodou narazili na termální vodu, když těžili olovo. Dnes je tato voda, obohacená o minerály a stopové prvky, základem lázeňského léčebného zařízení. Wellness a zdravotní hotel BLEIB BERG nabízí svým hostům koupání v termálních bazénech s vodou o teplotě 32 stupňů, finskou saunu, nebo přírodní koupací jezírko. Za takzvané "jednodenní lázně", které vám nabídnou využití lázní, bohatou snídani a oběd zaplatíte za osobu 89 Euro.

Lázně Bleib Berg
Lázně Bleib Berg

Poznejte historii a přírodu

Bad Bleiberg nenabízí pouze termální lázně, ale také řadu výletů do okolí, které osloví každého návštěvníka. Z historického hlediska stojí za zmínku prohlídka výstavních dolů Terra Mystica a Terra Montana, kde se návštěvníci mohou seznámit s těžbou olova a zinku, která zde probíhala více než 700 let. O této atrakci jsme psali tady.

Stezka Stollenwanderweg nabízí 4,4 km dlouhou procházku podél historických tunelů s možností nahlédnout do minulosti regionu. Stezka začíná pod ukázkovým dolem Terra Mystica. Podél Erzbergu vede okružní turistická stezka k 50 tunelům, z nichž některé jsou přístupné. Tematická stezka je doplněna informacemi o historii hornictví, nerostných surovinách a dalších tématech – mimo jiné o termální vodě, nebo o účincích léčebných klimatických tunelů,

Procházka s alpakami

Pro ty, kteří hledají netradiční zážitky, může být nezapomenutelným dobrodružstvím procházka s alpakami v Hüttendorfu. Malá farma nabízí nejen trekking s alpakami, ale i možnost zakoupit produkty vyrobené z vlny alpaka. Více informací a objednání procházky zde.