Další lyžařské areály v Korutanech

21.07.2023

GOLDECK

Na dvoutisícovém Goldecku nad městem Spittal an der Drau se rozkládá menší lyžařské středisko s velmi sportovním duchem. Vrcholu, který je velkolepou vyhlídkou na půlku Korutan, dominuje televizní vysílač. Sjezdovky jsou hlavně modré a červené, velmi zajímavá je strmá černá "osmička", která je s délkou 8,5 km nejdelší černou sjezdovkou korutanských Alp. U horní stanice kabinky je hojně využívaná cvičná louka s dětským parkem, pojízdným kobercem a krátkými vleky.

Toto středisko se nachází jen cca 16 minut od našeho apartmánu v Millstattu!


Bergbahnen Goldeck
Bergbahnen Goldeck

BAD KLEINKIRCHHEIM

Bad Kleinkirchheim jsou vyhlášené termální lázně, kde se dá i lyžovat, a to dokonce na cca 100 km sjezdovek. Lyžařský areál se rozprostírá na dvou horských hřebenech, které tvoří jakýsi půlkruh – jeden vrcholí dvoutisícovými pahorky Kaiserburg a Strohsack, druhý horskou loukou Nockalm, Bad Kleinkircheim leží v údolí mezi nimi. Obě hlavní lokality jsou propojené, stačí přejít podchodem pod silnicí.

HEILIGENBLUT

Na úpatí nejvyšší rakouské hory Grossglockner leží leží krásné malé horské městečko, kde lyžaři najdou opravdový klid. Jižní svahy dvouapůltisícového Scharecku a téměř třítisícového Hochfleissu nad Heiligenblutem jsou poměrně rozsáhlé, zároveň ale jen málo pokryté sjezdovkami, tato oblast je tedy úplným rájem zejména pro freeride.

GASTEIN

Pokud budete chtít zkusit lyžování na Gasteinu, je to od nás jen kousek, ale je potřeba použít placený autovlak na průjezd tunelem (viz info v Kotaktech). Hlavním lákadlem v Gasteinu je kombinace lyžování a termálních lázní, pro lyžování je k dispozici cca 200 km sjezdovek ve čtyřech areálech - V údolí Gastein najdete hned čtyři atraktivní lyžařské areály. Zvolte ten správný podle vašich lyžařských dovedností. Největší rezort Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel je ideální pro rodinné lyžování, stejně jako areál Dorfgastein-Großarl. Oblast Sportgasterin je naopak místem zejména pro freeridery a pokročilí lyžaři míří nejčastěji za černými sjezdovkami do Graukogelu. 

Ubytujte se u nás a poznejte krásy zimních Korutan a různorodost místních lyžařských areálů!