FamilyWald u Ossiacher See - zábava pro celou rodinu

14.07.2023

Cesta od nás z Obervellachu až k FamilyWald trvá 59 minut, z Millstattu je to o něco blíže. Dojedete na jedno z dvou možných parkovišť - buď dole u silnice na straně jezera, nebo o kousek výše u hasičů. Parkoviště jsou placená, prvních 30 minut zdarma, pak hodina 80 centů. Od parkoviště je to k FamilyWald už jen pár minut (do kopce).

Síťové hřiště v lese

A co že ten FamilyWald vlastně je? Za mě naprosto unikátní hřiště v lese. Nejprve se pohybujete po dřevěných lávkách, po cestě mají děti různé atrakce - možnosti prolézání, dřevěné hračky ve stylu Montessori apod. Po lávkách dorazíte až nahoru k dřevěnému prolézacímu hradu a tam je vstup do hlavní atrakce - sítí. Sítě jsou upevněné na kmeny stromů a mají několik úrovní - chodíte tak několik metrů nad zemí, sítě se pod vámi houpou a vy vidíte pod sebe... jednotlivá patra jsou propojená klouzačkami, takže tam děti pobíhají nahoru a dolů a strašně je to baví. Není to asi pro někoho, komu vadí výšky, má závratě a celkově potřebuje pevnou půdu pod nohama :D My jsme z toho ze začátku byli trochu nervózní a přidržovali se sítí :D Ale po chvilce to opadne a člověk si to parádně užije s dětmi. A za příplatek je ještě super zážitek Zipline - lístek je potřeba si koupit už dole na kase, je to 6 Euro za osobu. Nahoře pak dostanete sedák a přilbu, zavěsí vás na kovovou tyč a po sjedete až dolů. 

Atrakce je s Korutanskou kartou zdarma, platí se jen Zipline, případně pak lanové centrum, které je také součástí parku.

Koupaliště Anaheim

Po "vyblbnutí" moc doporučuji přejet cca 10 minut na koupaliště Anaheim u jezera. Vstup je placený (od 13:00 je snížené vstupné na 4,50 Euro pro dospělé pro děti od 6 let na 3 Eura). Koupaliště má krásnou travnatou plochu se stromy a stínem, jsou tam převlékárny, záchody, krásné dětské hřiště. Pláž je kamínková, vodá průzračně čistá a krásně teplá. Je to tam opravdu super.