Korutanské alpské panoramatické silnice

09.06.2023

Víte o tom, že tyto čtyři úžasné panoramatické silnice si můžete s Korutanskou kartou projet zdarma?

  • Malta Hochalmstraße (14,4 km)
  • Goldeck Panoramastraße (14,5 km)
  • Villacher Alpenstraße (16 km)
  • Nockalmstraße (34 km)

Údolím zurčících vod, podél 14,4 km dlouhé silnice Malta Hochalmstraße, vás zvou k zastavení krásná místa s vodopády. Ve výšce 1 933 m n. m. na vás čeká nejvyšší rakouská přehrada Kölnbrein s vyhlídkovou plošinou "Airwalk", 

Tipy: Komentovaná prohlídka interiéru přehrady s multimediální show, úchvatný pohled do hlubin z "Airwalku" na přehradě Kölnbrein. Via Ferrata "DAMM HIGH".

Cena bez Korutanské karty - 22 Euro.

Goldeck Panoramastraße  v Zlan-Stockenboi je jednou z nejkrásnějších výletních cest v Korutanech s nádherným výhledem na okolní hory a údolí. Po 14,5 km s maximálním sklonem 10 procent dorazíte na konečné parkoviště "Seetal" v nadmořské výšce 1 900 m.n.m., odkud se můžete vydat na túru a užívat si přírody. Tip: Útulná alpská chata Wieserhütte s korutanskými specialitami a krásným výhledem.

Cena bez Korutanské karty - 15 Euro

Villacher Alpenstraße v délce asi 16 km nabízí krásné výhledy na jezera a okolní hory. Ti nejmenší si užijí dvě dobrodružná hřiště (Aichingerhütte a parkoviště 11).

Tip: Vychutnejte si úchvatný výhled z nového Skywalk "Rote Wand". 

Cena bez Korutanské karty - 20, 5 Euro

34 km dlouhá Nockalmstraße je plná dobrodružných serpentýn. Pohoří Nockberge je jedinou biosférickou rezervací v Evropě v mírných vysokých horách s největším smrkovým, modřínovým a borovým lesem ve východních Alpách (jsou zde dobře značené turistické stezky). Přírodní park "Silva Magic" u Grundalmu.

Tip: Centrum biosférické rezervace Nockalmhof s unikátní expozicí "Zkamenělé světy"

Cena bez Korutanské karty - 21, 5 Euro

Ubytujte se u nás a vyražte poznávat krásy Korutan na vlastní oči!