Koupání v Korutanech

15.04.2023

Pokud plánujete svou letní dovolenou v Rakousku a hledáte možnosti koupání, pak jsou Korutany tou správnou destinací. Tato oblast je známá pro své krásné jezera, řeky a koupaliště, které nabízejí skvělou možnost pro osvěžení a zábavu během letních měsíců. Navíc v Korutanech najdete také mnoho termálních koupališť, která jsou ideální pro relaxaci a wellness. Zde jsou některé z nejlepších míst, kam se můžete vydat.

O korutanských jezerech a hlavně o tom, kde se můžete vykoupat zdarma, jsme psali v našem blogovém článku zde.

Tady jsou další možnosti koupání v Korutanech: 


  1. Erlebnissbad Obervellach: koupaliště přímo v Obervellachu, s korutanskou kartou vstup zdarma.

  1. Koupaliště Malnitz: koupaliště Mallnitz Tauernbad nabízí jako první městské koupaliště v Korutanech požitek z koupání v revitalizované vodě, voda je znatelně měkká, šetrná k očím, vlasům a pokožce.

  2. Koupaliště Drautalperle: Toto koupaliště se nachází v okolí města Spittal an der Drau, asi 30 minut jízdy autem od Obervellachu. Nabízí nejen venkovní, ale i kryté bazény, tobogány, sauna svět a další atrakce pro děti i dospělé. S Korutanskou kartou 2 volné vstupy na osobu za sezónu.

  3. 1. Kärnten Badehaus:  celoroční koupání s jezerním wellness u Millstätter See, areál leží přímo u jezera a otevírá nádherný výhled na překrásnou okolní přírodu a hory. V nejrůznějších saunách, tepidáriu, solné parní lázni a nekonečném bazénu o ploše 60 metrů čtverečních a teplotě 35 stupňů.

  4. Termální lázně Römerbad a St. Kathrein v Bad Kleinkirchheim: Tyto dvoje termální lázně se nachází asi 40 minut jízdy autem od Obervellachu. Nabízí nejen vnitřní a venkovní bazény, ale také saunový svět a různé wellness procedury.

  5. Termální lázně Villach: Přibližně deset milionů litrů termální vody o teplotě 29,9 stupňů se na úpatí vrcholu Dobratsch každý den vlévá do prostorného bazénu s termální vodou v akvaparku Kärnten Therme ve Villachu. Zdejší zážitkový areál je nejmodernější na jihu Rakouska. Najdete v něm obří tobogány, plavecký bazén, zónu pro děti a zajímavé nabídky SPA.

  6. Přírodní termály Maibachl:  u Villachu můžete narazit i na jednu raritu - během tání sněhu v oblasti Warmbad Villach vyvěrá potok Maibachl a uprostřed lesa nedaleko hlavního pramene se tak vždy vytvoří jezírko, ve kterém se můžete pod širým nebem vykoupat v termální vodě o teplotě až 28°C. Voda má léčivé účinky při kardiovaskulárních onemocněních a osteoporóze. V roce 2005 byl potok Maibachl prohlášen za přírodní památku. 

  7. Bad Hofgastein a Bad Gastein: termální lázně mimo Korutany, které rozhodně stojí za návštěvu. Z Obervellachu jsou kousek, stačí projet "autovlakem" (viz informace v Kontaktech) z Mallnitzu tunelem přes hory. Oboje termální lázně jsou úžasné a rozhodně stojí za návštěvu.