Výlet do Maria-Wörth

28.08.2023

Maria Wörth je malebná vesnice ležící  břehu jezera Wörthersee. Pokud se pohybujete v blízkosti Klagenfurtu, určitě doporučujeme se tady zastavit.

Maria Wörth je častým cílem rakouské a evropské letní turistiky. Dnešní farní kostel svatých Primuse a Feliciana stojí na nejvyšším bodě poloostrova. Je hlavním poutním místem a vzhledem k romantickému prostředí je oblíbeným svatebním kostelem. 

Další turistickou atrakcí je nedaleký Pyramidenkogel, 851 metrů vysoká hora s 54 metrů vysokou rozhlednou, věží Pyramidenkogel. Na Pyramidenkogel můžete dojít od mola přes vesnici a turistickou stezku č. 1 a 7 pěšky, až k rozhledně se dá ale dojet i autem.

Kromě hlavních církevních svátků Vánoc (bohatý adventní program začíná 25.11.) a Velikonoc je dalším vrcholem každoročního církevního kalendáře jarmark, který se koná 15. srpna (Nanebevzetí Panny Marie). Zde vrcholí procesí za Pannu Marii na lodičkách po jezeře Wörthersee.

V okolí Maria Wörth se nachází mnoho atraktivních turistických tras, z nichž většina nabízí fantastický panoramatický výhled na jezero Wörthersee. Obzvláště oblíbené turistické stezky jsou okružní turistická stezka Wörthersee a Korutanská poutní stezka Maria, která vede mimo jiné k poutnímu kostelu sv. Anny.

Informace o turistických trasách, výletních cílech v okolí, nebo třeba adventnímu programu, naleznete zde.