Klagenfurt a Pyramidenkögel

21.05.2023

Klagenfurt je hlavní mesto Korutan, leží přímo o nádherného jezera Wörthersee a má moc pěkné centrum. Pokud máte korutanskou kartu, lze toho v Klagenfurtu navštívit spoustu, většinu atrakcí doporučuji využít, pokud máte deštivé počasí. V muzeích, planetáriu, nebo třeba Jump parku se určitě zabavíte.

Velmi oblíbená výletní destinace je Park Minimundus, který ale není s karou zdarma (dostamete s ní ale slevu). V parku si můžete prohlédnout miniatury památek - v měřítku 1:25 je k dispozici 159 modelů nejkrásnějších budov z více než 40 zemí. V kryté části můžete zažít třeba cestu kolem světa ve 4D kině, jízdu v Mini Cooperu, nebo obří skluzavku. Zaparkujete na parkovišti přímo u areálu, parkování zdarma je.

Plazí ZOO

Hned vedle Minimundusu naleznete vstup do ReptilienZoo, které je s kartou zdarma také. ZOO je malá, ale příjemná, ve vnitřní expozici naleznete mamby, kobry, chřestýše, jedovaté žáby, ještěrky, pavouky, ryby, želvy v teráriích a venkovních výbězích. V pravidelných intervalech máte možnost zdarma využít přítomnost chovatele hadů, který vás nechá hada pohladit, nebo vám ho dá kolem krku :D Každou sobotu od 15:00 můžete vidět krmení piraní a krokodýlů.

V Plazí ZOO si můžete pochovat hada
V Plazí ZOO si můžete pochovat hada

Top "exponáty":

  • Královská kobra, největší z jedovatých hadů na světě
  • Černá mamba, nejrychlejší jedovatý had na světě
  • Taipan, nejvíce jedovatý had na světě
  • Síťovaný python, nejdelší had na světě

Ve venkovní expozici můžete take pozorovat hady (chřestýši, zmije), nebo třeba obří želvy, děti budou určitě nadšené z velkého výběhu králíčků a morčat, které lze krmit. V zadní části je pak malý dinopark, na kterém už je trochu viditelný zub času, ale děti určitě zabaví 😊

Po prohlídce ZOO doporučujeme pěší procházku k jezeru Wörthersee. Není to daleko, můžete se pokochat hezkými výhledy a hlavně u jezera je naprosto fantastické obrovské děstké hřiště z atrakcemi, které si nezadají s placenými dětskými parky v ČR. A je samozřejmě zdarma…

Rozhledna Pyramidenkögel

Až se děti dostatečně vyblbnou, nasedněte do auta a do navigace si napište "Pyramidenkögel". Čeká vás 15 km dlouhá cesta se stoupáním k rozhledně. Dojet se dá až přímo pod ní, na bezplatné parkoviště. Rozhledna prošla v minulosti významnou přestavbou, je celá ze dřeva, spojená ocelovými nosníky. Se svými cca 100 metry drží primát jako nejvyšší dřevěná rozhledna v celé Evropě.

Pyramidenkögel
Pyramidenkögel

Nejvyšší vyhlídkový bod má 70,6 metrů a můžete se k němu dostat buď pěšky po točitém schodišti, nebo vyjet až nahoru moderním proskleným výtahem.

Kromě fantastických výhledů do dalekého okolí (Wörthersee budete mít jak na dlani) pak můžete využít oblíbenou atrakci – dlouhou skluzavku až dolů. Skluzavka se platí zvlášť a využít ji mohou i děti (nad 130 cm). Skluzavka vede z výšky 52 metrů a je dlouhá 160 metrů. Jezdí se ve speciálním ochranném pytli a jízda je dost rychlá 😊

Výhled z rozhledny Pyramidenkögel
Výhled z rozhledny Pyramidenkögel

CENY

Reptilent ZOO: 16 Euro dospělý, 8 Euro dítě. S Korutanskou kartou zdarma.

Minimundus: 19,5 Euro dospělý, 8 Euro dítě (6-15 let). S Korutanskou kartou malá sleva.

Pyramidenkogel: 16 Euro, s Korutanskou kartou zdarma.

Pokud budete mít ještě chvíli času, doporučuji se zastavit v malebné vesničce Maria Wörth.