Mölltaler Gletcher v létě

04.09.2023

K lanovce na Mölltaler Gletcher od nás z Obervellachu dojedete za 15 minut. Velké parkoviště u lanovky je zdarma a pokud máte Korutanskou kartu, máte zdarma i zpáteční jízdu lanovkou a to dokonce každý den!

Glacier express, což je takové "metro do kopce" jezdí od 8:00 do 16:00. Jedná se o  nejdelší podzemní lanovou dráhu v Evropě, která vás vyveze až do výšky 2000 m n. m. 

Už tady vás čekají krásné vyhlídky a také moc pěkná panoramatická restaurace, kde opravdu dobře vaří. Můžete přestoupit na Eisseebahn a stoupat dále až do výšky 2 800 m n. m.

Jsou tu opravdu krásné výhledy na Vysoké Taury, vidět je i Großglockner. 
Turisté a horolezci si mohou vybrat z mnoha různých tras od prostřední stanice až po horní stanici. Pokud se chcete dostat až k horní stanici lanovky Gletscher Jet (3 122 m n. m.), můžete jít ledovcovou turistickou stezkou. 

My jsme od prostřední stanice lanovky zvolili cestu pěšky dolů, kolem krásných jezer a bylo to opravdu nádherné. Jen pozor na to, že v této nadmořské výšce je mnohem nižší teplota než v údolí a často fouká vítr. I v létě byl ještě na některých místech sníh.