Soutěska Raggaschlucht

31.05.2023

Soutěska Ragaschlucht se nachází jen cca 7 kilometrů od našeho apartmánu v Obervellachu, směr Mallnitz, odbočuje se k ní doleva z hlavní silnice (značení nepřehlédnete). Hned pod silnicí je malé parkoviště, ale netřeba se unáhlit, druhé parkoviště je před řekou a třetí za mostem.

Po zaparkování následujte šipky, které vás (stále do kopce) povedou až k pokladně a vstupu do soutěsky. U pokladny naleznete u občerstvení a suvenýry (pozor, platba pouze v hotovosti), WC a také pítko s vodou.

Cesta soutěskou

Na pokladně stačí ukázat Korutanskou kartu, dostanete letáček o soutěsce a můžete vyrazit. Čeká vás stoupání úzkou soutěskou mezi skalními masívy, celá cesta vede po dřevěných lávkách. Určitě doporučuji botzys neklouzavou podrážkou, dost úseků lávky je mokrých od stříkající vody. Cesta je impozantní, pořád je na co koukat. Některé části jsou poměrně úzké, úplně nedoporučuji krosnu na dítě, i když jsem viděla pána, co jí s ní šel. Pokud se ale nechcete někde zaseknout, nebo odřít dítě o skálu, bude nosítko lepší. A s kočárkem to ani nezkoušejte :D

Mezi skalami je pomerně chladno a párkrát schytáte i spršku vody, ale určitě se zase nenavlékejte, protože se při stoupání docela zahřejete.

V závěru soutěsky uvidíte krásný vodopád, můžete si naproti němu sednout na lavičku a dát si svačinu s pěkným výhledem (na rozdíl od Groppensteischluch je tady u každé lavičky i odpadkový koš, takže nemusíte nosit odpadky s sebou). Kousek nad vodopádem pak cesta končí a vás čeká návrat dolů po příjemné lesní cestě ve stínu. Po cestě se ještě můžete kochat pohledem na zasněžené vrcholky hor (minimálně na konci května ještě zasněžené byly 😊).

Pokud vám po cestě vyhládne, tak za cca 2 km můžete dojet do Kleindorfu, kde je dobrá pizzeria a také lokální supermarket Adeg.

Chcete další tipy na výlety?