Termály v Bad Gastein a Bad Hofgastein

30.11.2023

Během jarních nebo podzimních měsíců je Rakousko ideální destinací pro ty, kteří chtějí uniknout shonu a davům turistů a touží po klidné a přesto aktivní dovolené. V této době si můžete vychutnat relaxaci v termálních lázních, lehkou pěší turistiku a především si užít přírodu bez davů turistů. V Rakousku, zemi známé svými nádhernými alpskými scenériemi a bohatou historií, jsou pro návštěvu v jarních měsících ideální lázeňská města Bad Hofgastein a Bad Gastein.

Bad Hofgastein a Bad Gastein jsou kouzelná lázeňská městečka ležící na úpatí majestátních Vysokých Taur v malebném Gasteinském údolí. Tato místa jsou známá svými léčivými termálními prameny, které byly objeveny a využívány již stařími Římany. Na začátku 20. století se tyto lázně staly oblíbeným místem evropských diplomatů, kteří zde hledali útočiště a relaxaci.

Navštivte Alpentherme Gastein v Bad Hofgastein, rozlehlý areál o rozloze 36 000 m2, který nabízí jak vnitřní, tak venkovní termální bazény, saunový svět, gejzíry, posilovnu, restaurace a mnoho dalšího pro dokonalé volnočasové vyžití.

Pokud hledáte něco menšího a unikátnějšího, můžete navštívit Felsentherme v Bad Gastein, které jsou vybudovány přímo ve skále a nabízí jedinečnou atmosféru a neopakovatelný zážitek.

Na jaře nebo na podzim si můžete vychutnat klid a relaxaci v těchto lázních bez davů turistů. Když nebudete relaxovat v termálních vodách, můžete si užít procházky po úchvatné alpské krajině a obdivovat krásu přírody.

Kudy do termálů

Od nás z Obervellachu máte obě místa kousek - stají dojet autem na vlakové nádraží do Mallnitzu (8 km), zakoupit jízdenku pro auto (20,40 Euro jedna cesta, platí se za auto, počet osob nerozhoduje), najet autem na vlak a nechat se provézt 12 minut tunelem na druhou stranu pohoří. Termály Bad Gastein jsou jen pár minut od vlaku (bezplatné parkoviště je naproti přes silnici u dolní stanice lanovky). 

Pokud máte děti, doporučujeme spíše větší a pro děti lépe vybavený Bad Hofgastein, který leží jen o pár kilometrů dále. 

Termály v Bad Hofgastein
Termály v Bad Hofgastein


Vstupné si můžete koupit celodenní, nebo podle hodin - my si většinou kupujeme rodinnou vstupenku na 4 hodiny a úplně to stačí (cena cca 90 Euro).