Zvířecí park Rosegg

22.05.2023

Tierpark Rosegg se nachází kousek od Villachu (jen 5 km od jezera Wörthersee), kde určitě doporučuji také zastavit. Město je opravdu malebné a stojí za procházku po centru. V případě špatného počasí nebo v zimě můžete využí krásné moderní termální lázně.

Městěčko Rosseg je také moc pěkné, je tam několik restaurací a kaváren. Ale jezdí se sem hlavně do Tierparku, největší ZOO v Korutanech (přes 300 zvířat) 😊 Přímo u něj je velké parkoviště na louce, které je zdarma, stejna jako vstup do parku, pokud máte Korutanskou kartu. Hned za vchodem je domek s občerstvením a docela velké dětské hřiště a první část zvířat, těch více "domestikovaných" (ovce, kozy, osli, morčata,...). Malým dětem většinou tato první část s hřištěm a zvířátky úplně stačí :D

Zvířecí park Rosegg
Zvířecí park Rosegg

Doporučujeme je ale přemluvit a udělat si okruh kolem hradní zříceniny. Půjdete kolem velké obory s daňky, kteří jsou velmi krotcí a chodí až k plotu, takže si je můžete pohladit a take je nakrmit.

Od daňků projdete krátkou cestou k bráně, za kterou začne mírné točité stoupání až ke zřícenině. V této části se pohybují zvířata zcela volně mezi vámi! Uvidíte velké množství divokých kozorožců. Obrovští bizoni jsou naštěstí za plotem :D Pokud půjdete po vyznačené cestě, celou trasu projedete kočárkem. Pokud jste bez kočárku, můžete využít různé zkratky.

Jedná se o moc pěknou procházku, většinou ve stínu a celkově se dá v parku strávit pár hodin 😊

Návštěva se dá případně nakombinovat s nedalekým zámkem Rosseg a přírodním labyrintem, který se svými více než 3 000 habry, tvořícími živý plot na ploše 2 400 metrů čtverečních, patří mezi největší zahradní labyrinty v Rakousku.

Cena

12 EUR, s Korutanskou kartou ZDARMA

Labyrint: dospělý 5 Euro, dítě nad 6 let 3 Eura

Přečtěte si jako první, co je nového