Něco pro děti - Energie-Erlebnisweg Drachenmeile

11.07.2023

Další výlet dostupný cca hodinu od nás z Obervellachu, určený primárně pro rodiny s dětmi 😊 Je to opět směr Spittal and der Drau a Gmünd, konkrétně pojedete do krásné horské vesnice Trebesing.

Dračí maskot parku
Dračí maskot parku

A co vás tam čeká – zážitková trasa, která děti zábavnou formou seznamuje s přírodními živly (odkaz s mapkou). Atrakce je s Korutanskou kartou zdarma, platí se pouze vláček od infocentra. Dá se tam dojít i pěšky, ale je to asi 3,5 km do kopce, takže opravdu doporučuji svezení se, děti to ocení. Vláček je totiž tažený traktorem, takže je to i taková raritka 😊Za zpáteční jízdenku zaplatíte 6 Euro za dospělého a 4 Eura za dítě, lístky se kupují na kase kousek od parkoviště.

Drachenmeile

Z vláčku půjdete kousek po silnici až na louku s občerstvením, kde trasa začíná. Potkáte několik pěkných zastavení, včetně kuličkodráhy (dřevěnou kuličku koupíte v automatu za 2 Eura), vodní kuličkodráhy (plastové míčky jsou k dispozici), střílení vodní pistolí na terče, houpaček apod. Úžasný je také dlouhatánský visutý most ke konci trasy. Po cestě můžete s dětmi luštit hádanky a v cíli si pak za jejich splnění mohou děti vzít dřevěnou medaili, nebo třeba lízátko, pokud papír s odpověďmi donesete zpět na kasu, dostanou děti ještě diplom a bonbon 😊

Parádní visutý most v parku Drachenmeile
Parádní visutý most v parku Drachenmeile

Celá trasa je víceméně po rovině a je naprosto nenáročná, děti si to užijí, celkově se tam dají strávit cca 2 hodiny a na závěr si můžete dát na louce na chatě drobné občerstvení (měli jsme moc dobrý řízek v housce a pivo z malého pivovaru.

Výlet se dá dobře zkombinovat s dalšími atrakcemi v okolí – Oslí park, vodopád Fallbach, Muzeum Porsche (viz článek Celodenní výlet k přehradě Malta) nebo koupaliště v Gmündu, koupaliště ve Spittal am Drau, nebo třeba koupáním v Millstater See.