Lukostřelba 3D Bogenparcour Maltatal 

23.06.2023

Další výlet, který můžete podniknout v oblasti Maltatal a případně ho spojit s některou z dalších atrakcí, které jsme popisovali v článku Celodenní výlet ke korutanské přehradě Malta.

Musím říct, že je to naprostá pecka a rozhodně doporučuji tuto 3D lukostřelbu vyzkoušet. My jsme si to užili celá rodina (děti 7 a 9 let to zvládli krásně, nejmladší byl v nosítku). Bez Korutanské karty bychom tam za cenu 30 Euro na osobu asi nešli, ale vzhledem k tomu, že s kartou je atrakce zdarma, nebylo co řešit :)

Autem dojedete až na parkoviště u Gasthofu Pflügelhof a dojdete na cvičnou louku. Tam vám oproti Korutanské kartě zapůjčí luk, chránič ruky a pozdro se šípy. Začíná se na tréninkové louce, kde dostanete instruktáž a můžete si střelbu z luku vyzkoušet jak na terče, tak i makety zvířat. Jakmile máte pocit, že už luk ovládáte, vrátíte se zpět k "registraci" (je to taková dřevěná maringotka) a tam dostanete další instrukce, jak se dostat na parkour a kartičku, do které si budete zapisovat zásahy.

Vzhůru do lesa

Pak musíte kousek pěšky po silnici a po cca 500 metrech už se zanoříte do lesa na první stanoviště (těch je celkem 20). Na každém stanovišti je pryžová maketa jiného zvířete v životní velikosti (ptáci, bobr, liška, jelen, divočák...) a vyznačená vzdálenost, odkud se střílí - dospělí asi z 50 metrů, děti to mají o něco blíže. Zásahy si zapisujete do karty. Musím říct, že to není úplně jednoduché, profesionální luk chce sílu na natažení a pokud máte špatnou techniku, tětiva vás sekne přes ruku. Určitě nepodceňte umístění chrániče! My si z lukostřelby kromě zážitků dovezli i modřiny :D Sledujte, kam vám letí šípy a hned je sbírejte, pokud nějaký ztratíte, budete platit pokutu.

Celá akce včetně instruktáže a tréninku je cca na 3 hodiny, dost tedy záleží na tom, kolik lidí je před vámi na trase a jak musíte čekat na uvolnění stanoviště. Ale kolem těch 3 hodin se to dá zvládnout. 

Po projití všech stanovišť si sečtete body a vyhlásíte vítěze. Za odměnu si dojděte na jídlo do hostince Pflügelhof u parkoviště, vaří tam výborně.