Slow Trail Weissensee

20.04.2024

Tento slow trail je naprosto úchvatný a musím říct, že pokud bych měla doporučit jeden slow trail z těch, co už jsem v Korutanech prošla, bude to právě tento.

Slow trail je nejlépe dostupný z našeho apartmánu v Matschiedlu, je to od něj 20 km krásnou cestou v údolí, kde nepotkáte auto. Dojedete až na parkoviště u pláže Strandbad Stockenboi, kde zaparkujete zdarma. V létě se tady můžete jít samozřejmě i vykoupat, pláž je krásná a je tu kompletní zázemí (vstup je placený).

Krásné jezírko po cestě na Weissensee
Krásné jezírko po cestě na Weissensee

Na Slow trail se dostane po značené cestě, od pláže je to doprava, mezi domky místního hotýlku do lesa, kde po pár stovkách metrů najdete označení slowtrailu s mapkou. Trasa měří 8,8 km (a pozor, není to okruh, tj. musíte se vrátit stejnou cestou zpět) a vede do Neusachu.

Začátek slowtrail Weissensee
Začátek slowtrail Weissensee

Cesta lemuje jezero a nabízí spoustu možností ke smočení se ve vodě. Voda u břehu je mělká, klesání je hodně pozvolné. Teď v dubnu byla voda ještě hodně studená, ale mému psovi to nevadilo, pobíhal ve vodě pořád :D Voda je naprosto průzračná, vidíte bílé písčité dno, hejna ryb a při pohledu na vodu shora nádhernou, téměř smaragdovou barvu jezera.

Naše Nimba ve Weissensee.
Naše Nimba ve Weissensee.

Velká část cesty je cesta úplně rovinatá, spíše užší a rozhodně není na kočárek, na chůzi je ale naprosto pohodlná. Po cestě je navíc spousta laviček, na jednom místě jsou dokonce naprosto boží závěsná křesílka.

V jednom místě mě ale stezka trochu překvaplila - objevila se cedule, že dále je to jen pro zkušené "hikery". Byla jsem zvědavá, co přijde, ale žádné drama se nekonalo. V cestě byl pouze "kopeček" :D Stoupání a pak i klesání bylo prudší, byly tam kořeny, kameny, strmější schody, ale opravdu nic, co nezvládne naprosto běžný turista :) Z vrcholu stoupání byly úžasné výhledy na jezero.

Bohužel jsem na trasu vyrazila až později odpoledne a tak jsem ji nestihla celou. Po sestupu z kopce jsem došla ještě k molu a místu s vyhlídkou a pak už jsme to museli otočit zpátky. Vzdálenost jsem neměřila, a odhaduji, že jsme ušli něco kolem 10 km. Pes byl naprosto nadšený, stále se ráchal ve vodě, nejevil známky únavy. Velký bonus chození kolem rakouských jezer je to, že psovi nemusíte nosit vodu, tady mají všechna jezera kvalitu pitné vody :)

A´t už budete bydlet v kterémkoliv z našich apartmánů, tenhle výlet si určitě napište na váš seznam toho, co je v Korutanech naprosto nutné vidět :)