Jarní prázdniny v Korutanech

10.02.2024

Loni jsme se o jarních prázdninách ve Flattachu rozhodli, že si v Korutanech koupíme apartmán a letos už si jarní prázdniny užíváme opravdu ve svém :)

Ubytovaní jsme v našem "jezerním" apartmánu v Millstattu, odkud vyrážíme na lyže i na výlety. V to to článku vám sepíšeme, co vše se tady dá dělat a jak můžete jarní prázdniny v Korutanech strávit i vy.

Lyže

Možností na lyže je tady nespočetně, vše je sice na dojezd autem, ale nic hrozného. A my raději střídáme místa, než být stále na tom jednom :) Kde všude jsme tedy během našich týdenních jarňákách byli?

ANKOGEL 

Na Ankogel je to od nás asi 40 minut, nám to ale vůbec nevadilo, protože jsme se s dětmi po cestě zastavili a  chvíli se vyblbli na lezecké stěně v Mühldorfu a po lyžích jsme zašli do příjemného bazénu s vířivkou v Mallnitzu, jen kousek od lyžařského areálu. V Mallnitzu jsou jinak i pěkné trasy na běžky a také fajn kopec s jezdícím kobercem pro děti na sáňky a boby, tento únor je ale netradičně teplý a tak je bohužel v nižších polohách sníh pryč.

Ankogel máme rádi, i když to není žádné velké a supermoderní středisko. Vyhovuje nám, že je tam málo lidí, vždycky bez problémů zaparkujeme, ve spodní části jsou modré sjezdovky pro děti a na rozježdění a nahoře jsou zase úchvatná panoramata.

GOLDECK

Goldeck je k Millstattu nejblíže, autem je to jen 16 minut. A podobně jako na Ankogelu i tady se bez problémů zaparkuje (parkoviště je obří) a pak se kabinkovou lanovkou vystoupá do 1780 metrů (sedačkou se pak dá vyjet prakticky až na vrchol Goldecku, který má 2142 metrů). Goldeck je úplně super pro rodiny s dětmi a začátečníky, nabízí krásný mix modrých a červených sjezdovek, včetně těch pro úplné začátečníky (s jezdícím kobercem), nebo se slalomovými tyčkami.

My sem jezdíme i bez lyží - na sáňky i na procházky se psem (pes jezdí lanovkou zdarma a dokonce po nás nikdo nechtěl ani náhubek). Na zimní sezónu si kupujeme Zimní korutanskou kartu a ní je lanovka na Goldeck (i mnoho další) zdarma - ale jen bez lyžařské výzbroje.


FALKERT SEE/HEIDI ALM

Další středisko, které je sice trochu dále (40 minut z Milstattu), ale kam jezdíme rádi, je areál u Falkert See. V létě jsou tady krásné turistické trasy, v zimě se lyžuje na pár sjezdovkách a pro děti je připravený malý dětský areál pro výuku lyžování, na sáňkování a jízdu na kruzích. Vstup do tohoto areálu je se zimní korutanskou kartou zdarma, čehož využíváme, dětí si sáňování i jízdu na kruzích užívají :)

DREILÄNDERECK

Dreiländereck je od nás nejdále, ale chtěli jsme ho v zimě zkusit, takže jsme jeli i těch cca 50 minut jižně k Arnoldsteinu. Dreiländereck je zajímavý tím, že přes něj vede Rakousko-Slovinská hranice a jsou z něj krásné výhledy i do Itálie. Krásné místo, panoramata jsou opravdu úžasná a i přestože má kopec "jen" cca 1700 metrů, bylo tam i v tom letošním teplém počasí sněhu na lyžování dost.

Co jsme lyžařsky nestihli, byl Bad Kleinkirchheim a to je přitom jen 20 minut o nás...ale určitě ho doporučujeme, spousta krásně upravených sjezdovek různých náročností a k tomu dvoje termální lázně :)

Procházky

Protože v Rakousku vládne mimo lyžařské areály jaro, využili jsme nádherné počasí kromě lyžování i na procházky, protože tady je stále co vidět a objevovat.

Kromě lyží a procházek jsme tedy stihli i koupání, lezeckou stěnu a také Jump park v Korutanech a také si užili místní kulinářské speciality. Za celý týden jsme se opravdu nestihli nudit ani trošku :)

Stále máme pár volných termínů na lyže, pokud si chcete také užít zimní Korutany, neváhejte nás kontaktovat :)