Panoramatické silnice kolem Millstatter See II.

26.08.2023

Třetí panoramatickou silnicí nad Millstatter See je Millstätter Almstrasse (o předchozích dvou jsme psali tady a tady :). Cesta je také zpoplatněna, je potřeba přejet přes závoru, která se při cestě nahoru otvírá automaticky, pro návrat dolů už ale musíte na kase zaplatit 8 Euro, nebo naskenovat kartu Millstatter Sommercard. Silnice vede přímo z Millstattu až na parkoviště u chaty Schwaigerhütte (1650 m n.m). Odtud následuje okruh k chatám Millstätter Hütte a Alexanderhütte. Cca 1,5 hodiny dlouhá a Sonnwiesenrundweg spojuje všechny tři zastávky a je vhodná i pro kočárky. 

Všechny tři chaty nabízejí autentickou kuchyni, ve které se používají pouze regionální potraviny. Já si dala na chatě Millstätter Hütte Kaiserchmarren a Buttermilch (trhanec a podmáslí) a bylo to dokonalé. Všechny tři chaty jsou nádherné, typicky alpské, celé ve dřevě, právě Millstätter Hütte se mi ale líbila nejvíce - všude kolem se pásla zvířata (osli, kozy), běhaly tam kachny a byla to taková oáza klidu.

Kousek za Alexanderhütte se vyplatí sejít z cesty a dojít si ke krásné dřevěné houpačce a parádními výhledy (cesta je značená, odbočku nepřehlédnete - stáčí se prudce doleva a stoupá přes louku).

Z Millstätter Hütte jsem také moc fajn nezamířit hned zpátky k Schwaigerhütte, ale vylézt si ještě na vrcholek Kamplnock (2101 m n.m.).

A kdo by neměl dost, nemusí se vracet ani poté, ale může jít víceméně po vrstevnici po "Cestě lásky" (Sentiero dell ámore) až na Granattor. Začátek této trasy je hned za chatou Alexanderhütte.

Všechny trasy jsou opravdu nádherné a velmi doporučuji sem zavítat, určitě budete nadšení! Snad se dá alespoň trocha té krásy přenést pomocí fotek :)

Zaujal vás Millstatt? Staňte se našimi hosty a užijte si ho naplno!