Soutěska Barbarossa

05.06.2023

Soutěska Barbarossa je třetí krásná soutěska v okolí Obervellachu. Na rozdíl od Groppensteinschlucht a Raggaschlucht je tato zcela zdarma.

Z Obervellachu je potřeba dojet do vesnice Mühldorf (pozor na radar!), odbočit doleva a proplést se úzou silničkou mezi domy. Odbočka je značená ukazatelem Barbarossa Schlucht. Dojedete až na nové parkoviště u železniční tratě, kde můžete auto zdarma zaparkovat a pokračovat pěšky až k výchozímu bodu u staré lípy. Abyste se k lípě dostali, je potřeba jít z parkoviště doleva, kousek podél kolejí a ty pak podejít. 

Parkoviště u soutěsky
Parkoviště u soutěsky

Začátek cesty

Od staré lípy vede (po většinou do kopce) krásná stezka soutěskou, která je značena plechovými cedulemi, které vypráví  příběh císaře Barbarossi. V soutěsce se jednoho dne zastavil císař Fridrich I., známý jako Barbarossa, když se vracel z jedné ze svých křížových výprav. Unavený válkou a dlouhou cestou usnul spolu se svými bojovníky, když se mu zjevil ďábel. Co se dělo dál, se dozvíte na stezce pohádkovou roklí, která je atrakcí pro celou rodinu.

Plechové cedule s příběhem
Plechové cedule s příběhem

Trasa není dlouhá ani náročná, zvládnete ji i s dětmi. Délka je asi 2,8 km, doba chůze cca 1 hodina, překonáte výškový rozdíl cca 200 m. 

Vyhlídky na divokou vodu nejsou tak impozantní jako u druhých dvou soutěsek, ale i tak je soutěska moc pěkná. Po cestě je několik zastavení, moc hezký je například Barbarossův stůl, který údajně sloužil jako místo císařova posledního odpočinku.


Začátek soutěsky Barbarossa
Začátek soutěsky Barbarossa

Jak vyjdete na lesní cestu nad soutěskou, můžete pokračovat dalšími trasami, já jsem vyrazila zpět do Mühldorf. Tato zpáteční cesta ale nebyla nijak značená, po předchozích deštích byla dost rozbahněná a nebylo tam nic k vidění. Doporučila bych tedy spíše vrátit se zpět stejnou cestou.

Tento výlet vám zabere úplně maximálně dvě hodiny, doporučuji ho spojit ještě s něčím dalším, poblíž máte například magický Danielsberg nebo lanovku Kreuzeckbahn.

Pokud si chcete udělat celodenní výlet, můžete jít z Danielsberg do soutěsky pěšky.

 

FOTOGALERIE