Alpen Wild Park a Heidi Alm

10.08.2023

Pokud chcete s dětmi vidět v Korutanech zvířata, máte poměrně hodně možností. Jsou zde rovnou dvě Plazí ZOO (v Klagenfurtu a u Bad Kleinkirchenhaimu), Opičí rezervace Affenberg u hradu Lanskron (u Villachu), velká přírodní rezervace Rosseg a Alpen Wildpark ve Feld am See. Témeř o všech těchto místech už jsme na našem blogu psali, nyní se podíváme právě na Alpen Wildpark 😊

Ten od nás v Obervellachu leží ve směru na Bad Kleinkirchenheim a autem do něj dojedete za 49 minut. Park se nachází v kopci a díky tomu jsou z něj hezké výhledu do údolí. Je u něj velké parkoviště, které je zdarma.

Vstupné je pro dospělého 13,5 Euro, pro dítě od 4 let 6 Euro, s Korutanskou kartou jdete zdarma.

Atrakce v parku Alpen Wild Park

V parku naleznete hned čtyři atrakce: Přírodní rezervaci, Muzeum "Zažijte Afriku", Muzeum "Grizzly World" s 200 exempláři severoamerických zvířat a Rybí muzeum s mořskými i říčními rybami. Muzea jsou vzájemně propojená a přestože se jedná "jen" o vycpané exponáty, vše je udělané s moc hezkým aranžmá, které bude bavit děti i dospělé.

Při hezkém počasí je ale nejlepší Přírodní rezervace (obdoba Rossegu), která nabízí 11 hektarový výběh s 30 druhy volně žijících zvířat – pobíhají tu jeleni, daňci, mufloni, kamzíci, lamy, mývalové, prasata, kozy, pávi,… Mezi zvířaty se volně pohybujete, v "kontaktní" části si můžete pohladit kozy, jinak je to o pozorování a fotografování.

V parku jste zvířatům opravdu na blízko
V parku jste zvířatům opravdu na blízko

V rezervaci je několik dětských hřišť, takže se děti zabaví perfektně. V areálu jsou záchody i možnost občerstvení, cesty jsou šotolinové s terénnějším kočárkem je projedete.

Dětské hřiště ve Wild parku
Dětské hřiště ve Wild parku

Alpen Wildpark vás zabaví určitě alespoň na dvě hodiny.

Pokud budete hledat zábavu na další část dne, můžete vyrazit například do Granatina, nebo stejně jako my do Heidi Alm.

Heidi Alm Park

Z Wildparku dojedete do Heidi Alm za 30 minut, v závěru vás čeká pořádné stoupání, Heidi Alm totiž v zimě slouží jako lyžařské středisko (pohoří Nockberge).

Samotná atrakce Heidi Alm Park (1875 m n. m.) je spíše pro menší děti a ideálně pro ty, co znají pohádku o Heidi, děvčátku z hor. Je to totiž park, který je celý věnovaný této pohádce, čeká vás několik zastavení s postavičkami z pohádky a cedule s úryvky z ní. Trasa je koncipovaná jako okruh a je sjízdná i s kočárkem. Naše kluky (8 a 10) už to upřímně řečeno vůbec nebavilo, ocenili jenom dlouhou skluzavku a hřiště na konci trasy. Atrakci tedy doporučuji opravdu pro malé děti a pokud máte Korutanskou kartu a neplatíte vstupné (12 Euro dospělý, 6 Euro děti od 2 let) :D

Pohádkové postavy v Heidi Alm
Pohádkové postavy v Heidi Alm

Co se nám ale líbilo moc, byla možnost obejít si dokola pěkné jezero Falkert See (cesta na cca 30 minut), z parkoviště se dá také vyrazit na různé turistické trasy, třeba na vrchol Falkert (2308 m n.m.).

Falkert See
Falkert See

Pokud se sem chystáte, raději upozorním na to, že v nadmořské výšce 1900 metrů je o dost chladněji než dole v údolí a více fouká, takže určitě přibalte mikinu nebo větrovku.