Nejkrásnější alpské stezky v Korutanech pro rodiny s dětmi

08.04.2023

Korutany jsou plné přírodních krás a nádherných výhledů. Pokud plánujete dovolenou s dětmi, jistě vás bude zajímat, které alpské stezky jsou pro rodiny s dětmi nejvhodnější. Proto jsme pro vás připravili výběr těch nejkrásnějších alpských stezek v okolí Obervellachu, které jsou vhodné i pro děti.

Alpe Adria Trail: Alpe Adria Trail je jednou z nejznámějších turistických tras v Korutanech. Stezka vede z rakouského Lesachtalu přes Karnské Alpy až do italského Terstu. V Korutanech je stezka ideální pro rodiny s dětmi, protože nabízí krátké trasy s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Například trasa z Mallnitz do Ankogelu trvá asi 1,5 hodiny a nabízí nádherné výhledy na ledovce a jezera.

Soutěska Groppensteinschlucht: úchvatná soutěska začíná jen kousíček od nás, délka výletu cca 2 hodiny, více informací v samostatném článku

Danielsberg: výstup na magickou horu Danielsberg s nádhernými výhledy do údolí, výlet cca na hodninu, více informací v samostatném článku 

Nockalmstrasse: 35 km dlouhá klikatá silnice v Nockberge National Parku, která nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Za vjezd se platí mýtné, s Korutanskou kartou je ale zdarma. Po silnici vede několik krátkých turistických tras, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

Stezka v údolí Mol - Tato trasa vede podél řeky nabízí nádherné výhledy na okolní hory. Je to poměrně snadná trasa, kterou zvládnou i menší děti. Na trase se nachází několik zajímavých míst, jako například vodopád Raggaschlucht nebo Motorik park v Obervellachu.

Stezka na Falkert - Tato trasa vede k vrcholu Falkert ((2308 m n.m.), který nabízí krásné výhledy na okolní hory. Trasa je vhodná pro děti od 6 let, je to stoupání asi 300 metrů a vzdálenost 4 km. V okolí se nachází několik horských chat, kde je možné se občerstvit a třeba i přenocovat. Z dalších procházek se nabízí třeba ta podél jezera, ale vyšplhat se dá i na některý z blízkých vrcholů. Krásná procházka je i kolem jezera Falkert, s korutanskou kartou si navíc děti zdarma užijí park Heidi am Falkert.

Procházky kolem přehrady Malta: viz samostatný článek Celodenní výlet k přehradě Malta