Cyklistika v okolí Bad Kleinkirchheim a Millstätter See

18.09.2023

Jestliže jste vášnivý cyklista, oblast kolem obce Bad Kleinkirchheim a jezera Millstätter See je jako stvořená pro vás. Tento krásný region, ležící v srdci Rakouska, je známý svou rozmanitou krajinou, která se mění z rovin kolem jezera v kopcovité partie až strmé hory. To vše nabízí ideální podmínky pro cyklistiku. Pro vás, cyklistické nadšence, jsme připravili několik atraktivních tras, které vás zavedou do nádherných koutů této oblasti.

Začneme s Panorama Tour, středně obtížnou trasou, která je skvělou volbou pro horská kola i elektrokola. Tato trasa je dlouhá cca 23 kilometrů s celkovým převýšením 680 metrů. Základnou pro tuto dobrodružnou jízdu je malebné město Döbriach, ležící na břehu jezera Millstätter See. Projedete přes obce Glanz a Gschriet, a poté pokračujete k útulným hostincům Bergfried a Thurnerhof. Poté vás cesta zavede přes městečko Radenthein a zpět do Döbriachu.

Při jízdě po této trase nezapomeňte zastavit u hostince Bergfried, kde si můžete odpočinout a obdivovat parádní výhled na jezero Millstätter See z vyhlídkové plošiny zvané Sternenbalkon. V Radentheinu si pak nenechte ujít návštěvu bývalých granátových dolů a místního muzea, které vás seznámí s historií a tradicemi tohoto úchvatného regionu.

výhlídka Sternenbalkon
výhlídka Sternenbalkon

Další z našich výběrových tras vede kolem jezera Millstätter See. Tato trasa je ideální pro rodiny s dětmi, jelikož je méně náročná a poskytuje spoustu příležitostí pro občerstvení a koupání. Stezka má délku 28 kilometrů a celkové převýšení je 255 metrů. I když by bylo možné tuto trasu zdolat do třech hodin, doporučujeme si pro její prozkoumání vyhradit celý den. V létě dosahuje teplota vody v jezeře až 28 stupňů, takže se můžete těšit na osvěžující koupel.

Další trasa, kterou pro vás máme na výběr, je trasa z Radentheinu k severní straně jezera Millstätter See. Tato trasa je ideální pro silniční kola a nabízí možnost obdivovat krásy jezera Millstätter See a okolní korutanské krajiny. Trasa měří necelých 29 kilometrů a vede po vyasfaltovaných cestách do Dellachu, Lammersdorfu, Obermillstattu a zpět do Radentheinu.

Poslední, ale rozhodně ne méně atraktivní, je Korutanský jezerní okruh. Tato trasa je dlouhá 340 kilometrů a je určená pro skutečné cyklistické vytrvalce. Navštívíte několik jezer, včetně Pressegger See, Weissensee, Ossiacher See, Wörthersee a mnohých dalších. Jezerní okruh je krásným spojením modrých a tyrkysových jezer se strmými horami na pozadí. Tuto trasu si můžete rozdělit na několik etap podle svých schopností a času, který máte k dispozici. Na tuto trasu byste si měli vyčlenit alespoň týden, aby jste měli dostatek času na koupání a objevování míst v blízkosti jezer. Řada těchto jezer je vybavena skvělým zázemím pro další sportovní aktivity a možností projížďky na lodi.