Korutany se psy

04.06.2023

Pokud cestujete do Korutan se psem, nemusíte ho nechávat čekat v kempu nebo penzionu. Psi jsou povoleni a dokonce vítání na velkém množství míst! Můžete si tak užít výlety po Korutanech společně.

A tady je pár tipů, kde s pejsky opravdu nebudete mít problém:

Jen pozor, na naprosté většiné míst je třeba mít psa na vodítku!

Soutěska Tscheppa ve Ferlachu v regionu Carnica Rosental - Kaskádová voda v soutěsce Tscheppa vytvořila krajinu, která potěší každé oko - hluboké rokle, strmé skály, široká škála mocně jasných květin, přírodní smíšený les, bystřina, která nejprve pokojně bublá a pak se stává mocnými a klidnými nebo divoce burácejícími vodopády. Vstup zdarma s kartou Kärnten.

Planetárium v Klagenfurtu am Wörthersee (hned vedle plazí ZOO) - Ponořte se do vzdálených světů a zažijte vzrušující svět astronomie.

Zámek Hochosterwitz Krásná cesta z údolí nahoru k hradu přes 14 hradních bran je nejen pěkným výletním zážitkem, ale také zábavou pro chlupaté čumáčky :) Jakmile jste na vrcholu, můžete navštívit nejen muzeum, ale také krásné hradní nádvoří s občerstvením. V létě otevřeno každý den (do poloviny listopadu). Více informací o tomto výletě naleznete v tomto článku.

Reptilien Zoo Klagenfurt Kobry, mamby, leguáni, ještěrky, obří želvy a mnoho dalšího můžete vidět v rakouské plazí ZOO v Klagenfurtu. Zoologická zahrada se skládá ze 4 000 m² venkovního prostoru a tropického domu o rozloze 400 m². Mějte prosím svého mazlíčka na vodítku. Otevřeno po celý rok a každý den.  Více zde.

Minimundus v Klagenfurtu am Wörthersee, také hned vedle plazí ZOO - park miniatur všech světoznámých staveb.

Tierpark Rosegg, poblíž Veldenu am Wörthersee Velká jelení louka, exotičtější i domácí zvířata a krásný prostor kolem zalesněné hory se zříceninou Rosegg tvoří jeden z nejoblíbenějších výletních cílů v Korutanech. Krásný a rozsáhlý přírodní park pro rodiny a milovníky zvířat je výletním cílem za každého počasí poblíž Veldenu u Wörthersee a také největší zoologickou zahradou v Korutanech. Součástí přírodního parku je také zámek Labyrinth & Rosegg, kde je od roku 2019 velmi idylická kavárna. V Tierpark Rosegg potkáte zvířata všude (i po cestě) a psi jsou zde také povoleny a vítáni. Otevřeno každý den v létě (do začátku listopadu). Více informací v našem dalším článku.

Adler arena - pokud chcete zažít sovy a dravé ptáky jako nikdy předtím, pak je pro vás Adler arena Landskron u Villachu na jezeře Ossiachersee tím pravým místem. V dechberoucích leteckých přehlídkách předvádějí sokolníci a ptáci své působivé dovednosti. Kromě toho si můžete vychutnat nádherný výhled na polovinu Korutan! Psi zdarma – mějte je prosím na vodítku! Otevřeno každý den v létě (do začátku listopadu). Více informací zde.

Pyramidenkogel - Nejkrásnější výhled na Korutany a Wörthersee, si můžete vychutnat z Pyramidenkogelu společně se svým psem. Čtyřnozí přátelé jsou povoleni a vítáni na nejvyšší dřevěné – a pro mnohé nejkrásnější – rozhledně na světě. Psi mohou své majitele doprovázet dokonce i panoramatickým výtahem. Otevřeno každý den v roce.  Více informací o tomto výletě zde.

Malta Hochalmstraße & Kölnbreinsperre Zažijte krásnou cestu po 14,4 km dlouhé silnici Malta High Alm, charakterizované četnými vodopády, skalními tunely a serpentinami. Skutečným cílem je však krásná krajina a přehrada Kölnbrein na konci Hochalmstraße - je ideální pro nádherné túry se psem v údolí rozbouřených vod. Vedle nádrže Kölnbreinspeicher, je Berghotel Malta s restaurací, kde jsou také psi vítáni. Psi jsou povoleni i na Airwalk přehrady Kölnbrein. Airwalk je vyhlídková plošina se skleněnou podlahou, která nabízí výhled do 200 m hluboké propasti. Krásné výhledy vás ale čekají i při pohledu vzhůru :) Další informace o tomto výletu zde.

FAMILYWALD OSSIACHER SEE - rodinný zážitek z přírody na celkové ploše více než 30 000 m² na vás čeká v prvním "rodinném lese" Rakouska. 500 m zážitková stezka, stromové domy, visuté mosty v korunách stromů, velkolepé stromové plošiny v bukovém lese, různé herní prvky a také "létání" lesem na lesní horské dráze "Fly-line". S kartou Kärnten: Sleva v horolezeckém lese, zdarma v rodinném lese.

Heidi Alm Falkert v regionu Nockberge - Dětský dobrodružný park ve výšce 1.875 m na Falkertu. Na asi 3 hektarech, zasazených do rustikálního borového lesa, se rozprostírá jediná Heidi Alm na světě. 

Dobrodružnou stezku Dračí míle Energy Adventure Trail si užijete s pejskem i s dětmi - za doprovodu malého draka se dozvíte příběhy větru a slunce a můžete prozkoumat jedinečná dobrodružství přírody. 

Těžba zlata Heiligenblut v Národním parku Vysoké Taury - ve věrně zrekonstruované hornické vesnici Heiligenblut si můžete prohlédnout historii těžby zlata a sami si ji i vyzkoušet. Více zde.

Lanovky, na které můžete v Korutanech se psem

Panoramabahn Turracher Höhe v oblasti národního parku Nockberge  - Na vrcholu na vás čeká fantastický výhled na jezero Turrach v korutanském parku Nockberge. K dispozici je mnoho turistických tras a také návštěva dětského zážitkového světa Nocky's Almzeit na Turrachu.

Lanovka Goldeck v rekreační oblasti Millstätter See - Moderní lanovka "Talbahn Goldeck" vás pohodlně zaveze do turistické oblasti Goldeck, přímo k nádrži. Možnost přepravy psů s vodítkem a náhubkem. 

Lanovka v Bad Kleinkirchheim - objevte jedinečnou přírodu v pohoří Nock. Čeká na vás široká turistická síť o délce přibližně 1 000 km (a více než 700 km cyklotras).

Kabinová lanovka Petzen v rekreační oblasti Klopeinersee – Jižní Korutany - lanovkou Petzen se dostanete do nadmořské výšky 1 708 m a vychutnáte si výhled na údolí Jauntal, hory, kopce a jezera v jižních Korutanech.

Lanovky Heiligenblut v Národním parku Vysoké Taury v Korutanech - Schareck (2 600 m) je vrchol Taur s panoramatickým výhledem na Großglockner a dalších 40 třítisícovek v Národním parku Vysoké Taury. 

Lanovka Ankogel v Národním parku Vysoké Taury v Korutanech - Lanovka Ankogel vás vyveze ve 2 úsecích moderní lanovou dráhou do nadmořské výšky 2.636 m s úchvatnými výhledy. Více zde.

Lanovka na Mölltalský ledovec – Zažijte 3000 vrchol v Národním parku Vysoké Taury v Korutanech. Lanovky Gletscherexpress a Eisseebahn vás pohodlně dovezou až k panoramatické restauraci Eissee, která se nachází uprostřed jediné korutanské ledovcové lyžařské oblasti. 

Horská železnice Dreiländereck v regionu Nassfeld – K hraničnímu trojúhelníku se snadno dostanete moderní  3-sedačkovou lanovkou, za pouhých 15 minut vystoupáte do nadmořské výšky 1 506 m. 

Panoramabahn Kreuzeck v Národním parku Vysoké Taury v Korutanech - lanovka vás za 11 minut vyveze do jedné z nejkrásnějších horských turistických oblastí v Alpách - skupiny Kreuzeck s jednou z nejvýraznějších panoramatických hor v regionu Taury, Salzkofel (2 498 m). 

Lanovka Gerlitzen v rekreační oblasti Villach – Faaker See – Ossiacher See - Uprostřed Korutan na Ossiašském jezeře se tyčí Sonnenberg Gerlitzen Alpe. Najdete zde nejen turistický, paraglidingový a rekreační ráj, ale pro mnohé i nejkrásnější panorama Korutan. Speciálně označené gondoly pro přepravu psů.

A jak si to v Korutanech užívá náš pes?

Víte, že u nás můžete bydlet i se svým psím miláčkem? :)